İran 28 ülkeye vizeyi kaldırdı

İran, turizm sektörünü canlandırmak amacıyla, 4 Şubat 2024 tarihinden itibaren 28 ülkeye vize uygulamasını kaldırdığını duyurdu.

 

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Rıza Bigdeli'nin İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya yaptığı açıklamaya göre, bu yeni düzenleme Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Özbekistan, Tunus, Tanzanya, Japonya, Endonezya, Singapur, Brezilya, Sırbistan, Bosna Hersek, Belarus ve Hindistan dahil olmak üzere 28 ülkenin vatandaşlarını kapsıyor.

 

Bigdeli, söz konusu ülkelerden Hindistan vatandaşlarının İran'a hava yoluyla vizesiz girebileceklerini, ancak kara sınırlarından ülkeye giriş yapmak isteyenlerin vize almak zorunda kalacaklarını belirtti. Bu hamle, İran'a turizm amaçlı seyahat etmeyi planlayan yabancı ziyaretçilere büyük kolaylıklar sağlayacak ve ülkenin turizm sektörüne olumlu katkılarda bulunması bekleniyor.

 

Bu stratejik kararın, İran'ın turizm potansiyelini uluslararası alanda artırması ve daha fazla turist çekmesi açısından önemli bir adım olduğu değerlendiriliyor. Vize muafiyeti, İran'ın kültürel ve tarihi zenginliklerini dünya vatandaşlarına daha erişilebilir kılarak, uluslararası turizmdeki konumunu güçlendirecek bir gelişme olarak görülüyor.

 

 

 

 

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (220 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.