İskandinav ülkeleri Türkiye’ye kapılarını açacak mı?

Türkiye karşılıklı olarak Almanya, Rusya ve bazı Avrupa Birliği (AB) ülkelerine kapılarını açarken. İskandinav ülkeleri İsveç, Finlandiya ve Norveç’ten kötü haber geldi. Özellikle İsveç, Türkiye’ye gidilmemesi yönündeki tavsiye kararını 1 Eylül’e kadar uzattı.

Türkiye koronavirüsün turizme etkilerini yavaş yavaş akarte etmeye çalışırken bir yandan da Türkiye vatandaşları 2021 yazını yurt dışında değerlendirmek istiyor. Bu bağlamda tercih edilen İskandinav ülkelerinden kötü haberler gelmeye başladı.

İSVEÇ, NORVEÇ VE FİNLANDİYA

İsveç, AB dışındaki ülkelere seyahat edilmemesi yönündeki tavsiyesini 1 Eylül’e kadar uzattı. Bir diğer İskandinav ülkesi Norveç de Türkiye’ye seyahat edilmesini tavsiye etmiyor. Finlandiya’nın ise yakında AB ülkelerine dönük seyahat uyarısını kaldıracağı, ancak Türkiye’yi açmasının beklenmediği öğrenildi.

FİNLANDİYA TÜRKİYE’YE KAPILARINI KAPATTI

Danimarka’nın ise 26 Haziran’da seyahat güncellemesi yapacağı belirtildi. Danimarka’nın ise Türkiye’yi açma ihtimalinin olduğunu belirtiliyor. İsveç ve Norveç’in 1 Eylül gibi kapılarını açabileceğini belirten turizmciler, Finlandiya için kötü haberi verdi. Yapılan açıklamalara göre Finlandiya’daki Aurinkomatkat, Finnmatkat gibi tur operatörleri ile Fin Air gibi hava yolu şirketleri 2021 sezonunu Türkiye’de kapattı.

“HÜKÜMETİN TAVSİYE KARARINA UYACAKLAR”

İskandinav ülkelerinin aldığı kararın tavsiyeden ibaret olduğu belirtilse de, seyahat şirketlerinin hükümetlerin aldığı tavsiye kararlarına uyduğu öğrenildi. Bunun anlamı, ‘Türkiye’ye gitmeyin’ şekilde bir tavsiye kararı bulunduğu sürece, bu ülkelerden charter uçuşlar gelmeyecek. Öte yandan insanların tarifeli seferlerle Türkiye’ye gelmesinin önünde ise bir engel bulunmuyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (196 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.