İsrail’in havayolu firması Türkiye'ye geri mi dönüyor?

İsrail’in milli havayolu El-Al Airlines’ın yeniden Türkiye’ye uçuşlara başlayabileceği belirtiliyor.

İsrail basınında yer alan bilgilerde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından İsrail’e yapılan önemli ziyarette iki ülke arasındaki ulaşım konularının da gündeme geldiği ve buna paralel olarak İsrailli havayolunun Türkiye’ye yeniden uçuşlara başlayabileceği iddia edildi.

Görüşmelerde Bakan Çavuşoğlu iki ülkede arasındaki uçuşlar için yaptığı açıklamada, “Ulusal taşıyıcınızı ve diğer İsrailli havayollarını Türkiye’nin farklı noktalarına ve Türkiye ile İsrail’in farklı şehirleri arasında uçtuğunu görmekten mutluluk duyacağız” ifadesini kullandı.

El-Al, İsrailli politikacıların turizm boykot kampanyalarını hızlandırdığı 2010 yılından bu yana İstanbul’a tarifeli yolcu uçuşları gerçekleştirmiyor.

İsrailli şirketin 12 yıl sonra İstanbul seferlerine yeniden başlayıp başlamayacağı konusunda henüz havayolundan ve İsrail yönetiminden resmi bir açıklama yapılmadı.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (212 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.