İsrail mayıs ayından itibaren kapılarını turistlere açıyor!

İsrail koronavirüs sürecinde aşılama konusunda önemli bir hız kat etti. Nüfusunun yarısından çoğunu aşılayan ve diğer kısmı ise en az bir doz aşı olan İsrail mayıs ayı ile birlikte kapılarını aşı olmuş turistlere açmayı planlıyor.

 2020 yılının aralık ayında aşılamayı başlatan İsrail, 9.3 milyon nüfusunun 5.3 milyonunu aşıladı. Diğer kalan kişilere de en az 1 doz aşılayan İsrail kısa süre sonra tüm ülkede aşılamayı bitirecek. Bu kapsamda İsrail mayıs ayı ile birlikte kısıtlamalarını kaldıracak ve aşı olan turistleri ülkeye kabul edecek. Birçok ülke mayıs ve haziran döneminde aşı olan turistlere kapılarını açacak. Ancak bu kabulün şartlarından birisi de koronavirüs aşısı olmak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan İsrail Sağlık ve Turizm Bakanlığı, yaptığı açıklamada, aşı olmuş turistlerin 23 Mayıs'tan itibaren İsrail'e girmelerine izin verileceği belirtildi.

GİRMEDEN ÖNCE VE GİRDİKTEN SONRA PCR TESTİ İSTENECEK

Yapılan açıklamaya göre turistlerden İsrail’e gelmeden önce negatif koronavirüs testi (PCR) istenecek. Bu kişiler İsrail’e vardıkları andan itibaren ikinci bir PCR testi olacak ve antikor varlığı ile ilgili serolojik test yapılacak. İlk aşamada gözlem altında tutması daha kolay olduğu için sadece gruplar halinde seyahat eden bireylerin İsrail'e girişine izin verilecek. Gruplarla deneme aşamasının sonuçlarına göre bireylerin tek tek seyahatlerine izin verilip verilmemesi karara bağlanacak.

SEROLOJİK TEST ZORUNLULUĞU

Halihazırda yabancı ülkelerin verdiği aşılanmış ya da koronavirüsten iyileşmiş olmaya dair herhangi bir belgeyi geçerli kabul etmeyen İsrail, yurtdışında aşı olmuşları da serolojik testten geçirene dek karantinada tutuyor. Diğer ülkelerin ilgili makamlarıyla yürütülen görüşmelerin sonuçlarına göre serolojik test zorunluluğu kaldırılacak. İsrail'e gelen tüm yolculara PCR testi yapılan ve 14 saat içinde sonuçlar alınan bir merkezin bulunduğu Tel Aviv'deki Ben Gurion Uluslararası Havaalanı'na hızlı serolojik test merkezi kurulması da değerlendiriliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

 

 

4.8 / 5 (188 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.