İsrail turist yasağını kaldırıyor!

Türkiye'deki Musevi cemaatinin önemli gazetelerinden Şalom'da yer alan habere göre; İsrail, 14 Haziran Pazartesi gününden itibaren Etiyopya, Türkiye ve Ukrayna'ya seyahat yasağını kaldırmaya başlayacak.

Koronavirüs ile mücadelede ve aşılamada önemli bir aşama kaydeden İsrail´de normalleşme yönünde adımlar atılmaya başlandı. Türkiye'de Musevi cemaatinin yayın organı Şalom'da yer alan habere göre; 14 Haziran Pazartesi gününden itibaren İsraillilerin; Etiyopya, Türkiye ve Ukrayna'ya seyahat yasağı kaldırılacağı duyuruldu. Arjantin, Brezilya, Hindistan, Güney Afrika, Meksika ve Rusya’ya seyahat yasağına ise devam edilecek.

İSRAİL MASKE YASAĞINI KALDIRIYOR

İsrail Sağlık Bakanlığı perşembe günü yaptığı açıklamada, PCR testi yapılan 19.050 kişiden sadece 18’inin pozitif çıktığını açıkladı. Bakanlık 33’ü ağır olmak üzere toplam 222 kişinin korona olduğunu açıkladı. İsrail’de salgının başlamasından bu yana 839.650 vaka görülürken 6.428 kişi hayatını kaybetti. İsrail 15 Haziran’da ise maske zorunluluğunu kaldırmayı planlıyor.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN HAC AÇIKLAMASI!

Suudi Arabistan, bu yıl sadece vatandaşlarına ve ülkede yaşayanlara Hac ibadeti için izin verme kararı aldı. Koronavirüs dünya genelinde can almaya devam ederken, uluslararası etkinliklerin yanı sıra dini ibadetlerin yerine getirilmesini de etkiliyor. Suudi Arabistan, dünya genelindeki Müslümanları yakından etkileyen bir karar aldı. Reuters’un aktardığına göre Suudi Arabistan, bu yıl Hac ibadetini yalnızca ülkede yaşayanlar ve vatandaşlarıyla sınırlı tutacak. Yetkililerin verdiği bilgiye göre Hac ibadetini yapacak kişilerde 18-65 yaş aralığı ve corona virüsü aşısı yaptırmış olma şartı aranacak. Hac ibadeti için belirlenen toplam kontenjanın ise 60 bin ile olacağı belirtildi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (180 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.