İstanbul’daki hangi oteller karantina oteli olarak belirlendi?

Son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka ülkelerinin en az birinde bulunan yolcuların Türkiye'ye gelişte karantinaya alınacakları oteller belirlendi.

Pandemi önlemleri kapsamında Türkiye'ye gelen ve son 14 gün içinde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ve Sri Lanka ülkelerinin en az birinde bulunan yolculara belli otellerde 14 karantina uygulanacak.

Yolcuların havalimanı transfer ve otel masraflarını kendilerinin karşılamasına karar verildi. Karantina otellerinde kişi başı günlük bin 600 TL olarak belirlendi. Buna göre 14 gün karantinada kalacak bir kişi 22 bin 400 TL otel masrafı ödeyecek.

İSTANBUL VALİLİĞİ İL GENELİNDE 11 OTEL BELİRLEDİ

İstanbul Valiliği, karantinada kalacak yolcular için il genelinde 11 otel belirledi. Bu kişiler Türkiye'ye gelmeden önce Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) sitesinde yer alan karantina otellerine telefonla ya da e-mail üzerinden rezervasyon yaptırabilecek. Bu otellerde günlük bin 600 liralık ücrete sabah, öğle ve akşam yemek de dahil durumda.

İSTANBUL'DA BELİRLENEN 11 İZOLASYON OTELİ

İstanbul Valiliği'nin kentte belirlediği 11 izolasyon oteli şöyle:

Dedeman Bostancı Hotel, Eresin Hotels Topkapı, Tüyap Palas Hotel, Wow İstanbul Hotel, BH Conference Airport Hotel, Elite World Bussiness Hotel, Holiday Inn İstanbul Airport, Hampton by Hilton İstanbul Zeytinburnu, All Seasons Hotel, Radison Blu Hotel Asia ve Titanic Business Kartal.

14 GÜN KARANTİNA 14 GÜN DAHA UZATILIP 28 GÜN OLABİLİR

THY, bu ülkelerde bulunduğu anlaşılan 6 yaş ve üstü kişilerin Türkiye'ye varış saatinden en fazla 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu ibraz etmesi gerektiğini belirtti. Yolcular, valilikler tarafından belirlenecek yerlerde karantinaya alınacak. Karantina 14. günün sonunda negatif testle sona erecek. Test pozitif çıkarsa 14 gün daha karantina uygulanacak.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (195 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.