İsveç Covid kısıtlamalarını kaldırdı

Bir Avrupa ülkesi olan İsveç Covid kısıtlamalarını kaldırdı.

Çarşamba gününden itibaren Covid karşıtı kısıtlamaların neredeyse tamamının kaldırılacağını duyurulan İsveç’te bar ve restoranların kapanma saati saat 23.00’e çekildi. Toplanma kurallarını da gevşetmeye hazırlanan ülkede toplu taşıma araçlarında sadece yoğun saatlerde maske takılması tavsiye edilecek. Bunun yanı sıra halka açık mekanlara giriş için aşı kartı zorunluluğu da kaldırılacak.

Covid semptomları gösteren kişiler için evde kalma tavsiyesinin yürürlükte kalmaya devam edeceğini kaydeden yetkililer yükseköğrenim kurumlarında, yüz yüze öğretimde ve işyerine dönüşün kademeli olacağını söyledi.

İsveç Başbakanı Magdalena Andersson geçen hafta duyurduğu yeni kararları “Salgın bitmedi, ancak yepyeni bir aşamaya giriyoruz. Çalışmalar Omicron’un daha az şiddetli hastalığa yol açtığını gösteriyor” sözleriyle yineledi.

Sağlık Bakanı Lena Hallengren ise “Genel değerlendirme normale dönebileceğimizi gösteriyorsa hükümet pandeminin evrimi konusunda ihtiyatlı olmaya devam edecek” dedi.

Hükümet bu hafta, AB’nin geri kalanından ve İskandinav ülkelerinden seyahat kısıtlamalarının Çarşamba gününden itibaren kaldırılacağını duyurdu. Dünyanın geri kalanından gelen seyahat kısıtlamaları ise Mart ayı sonunda sona erecek.

Marina Vize Başvuru Merkez

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (246 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.