İsviçre Türkiye’yi riskli ülkeler listesinden çıkarttı

Avrupa Birliği ülkesi İsviçre, Türkiye ile ilgili kararını değiştirdi. İsviçre, Türkiye’yi, riskli ülkeler listesinden çıkardı.

İsviçre, Türkiye ile ilgili kararını değiştirdi. Türkiye’yi riskli ülkeler sınıfına dâhil eden ve elinde negatif koronavirüs testi olanları bile Türkiye’den dönüşte karantinaya alan İsviçre, yeni seyahat güncellemesinde Türkiye’yi risksiz ülke ilan etti. Ülkenin aldığı son karardan sonra Türkiye’den İsviçre’ye giden kişilerden koronavirüs testi istenmeyecek ve yolcular karantinaya girmeyecek.

TÜRKİYE GEÇ KALDI VURGUSU!

Yapılan açıklamayla ilgili olarak Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur açıklamalarda bulundu. Uğur, İsviçre’nin turizm açısından harcama potansiyeli yüksek bir ülke olduğunu söyledi. İsviçrelilerin Türkiye için önemli olduğuna dikkat çeken Kadir Uğur, “Türkiye aşı olmuş veya bağışıklık kazanmış yolculardan koronavirüs testi istemediğini 3 ay önce açıklamalıydı. Açıklasaydı bugün çok daha iyi rezervasyon alırdık. Yunanistan bunu açıkladığı için çok sayıda rezervasyon aldı” ifadelerini kullandı.

“KARARLA BİRLİKTE SATIŞLAR DAHA DA ARTACAK”

Buna rağmen son 2-3 gündür rezervasyonların 2019 seviyesine yaklaştığını kaydeden Uğur, kararla birlikte satışların daha da artacağını ifade etti. Uğur, İsviçre’nin kararıyla birlikte umutlarının daha da arttığını kaydetti.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

İsviçre, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından İsviçre vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini İsviçre’de geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (178 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.