İtalya, Türk vatandaşlarının Schengen vizesi işlemlerini hızlandıracak

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi, Türkiye'den İtalya'ya yapılan Schengen vizesi taleplerinin 2023'ün ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 110 arttığını açıkladı.

Büyükelçi Marrapodi, Türkiye'den gelen Schengen vize başvurularında en düşük ret oranına sahip olduklarını belirtirken, taleplerin işlenmesindeki artışa bağlı olarak daha fazla personel almak ve Türkiye'de istihdam edebilecekleri kişi sayısını artırmak için yetki talep ettiklerini ifade etti.

 

Seyahat etmenin önemine değinen Marrapodi, iş, kültür alışverişi ve öğrenciler için seyahatin önemli olduğunu vurgulayarak, italya vizesi konusunu önemsediklerini ve dostane bir yaklaşımla ele aldıklarını söyledi. Türkiye ile İtalya arasında güçlü bağlar bulunduğunu belirten Marrapodi, her iki ülkenin vatandaşlarının birbirini daha iyi tanıması ve turizm faaliyetlerinin artması için çaba gösterdiklerini ifade etti.

 

Büyükelçi, 2023'ün ilk 5 ayıyla ilgili verilere göre taleplerin işlenmesinde yüzde 100'ün üzerinde bir artış olduğunu belirtti. Türkiye genelinde bu artış oranının yaklaşık yüzde 110 civarında olduğunu, Ankara'da yüzde 90, İstanbul'da yüzde 90 ile 100 arasında ve İzmir'de ise geçen yıla göre iki katından fazla talep aldıklarını söyledi. Marrapodi, personel sayısının aynı olmasına rağmen yenilikçi prosedürler uygulayarak verimliliği artırmaya çalıştıklarını ifade etti.

 

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Giorgio Marrapodi'nin açıklamaları, Türkiye'den İtalya'ya yapılan Schengen vize başvurularında yaşanan artışın farkındalığını ve taleplerin işlenmesi sürecindeki verimlilik çalışmalarını vurgulamaktadır. Bu durum, Türkiye ile İtalya arasındaki ilişkilerin güçlenmesi ve turizm faaliyetlerinin teşvik edilmesi açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (157 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.