Kamerun Vizesi Alacaklara Uyarı

Ülkemizde faaliyet gösteren vize danışmanlık merkezleri tarafından Kamerun vizesi alacak Türk vatandaşlarına uyarı yapılıyor. Uluslararası seyahatlerde, özellikle bulaşıcı hastalık riskinin bulunduğu ülkelerde aşı konusunun son derece büyük bir önem taşıdığına dikkat çekiliyor. Bilindiği üzere yıllardan beri bazı ülkelere girişlerde aşı olunması gerekiyor. Aşı yaptırdığını ispatlayamayan kişilerin ise ülkelere girişine hiçbir şekilde izin verilmiyor.

Aşı uygulaması sayesinde hem ülkeler kendi halkını koruyor hem de gelen kişilerin mağdur olmasının önüne geçmiş oluyor. Aksi taktirde özellikle Afrika ülkelerine başka bir ülkeden gelen kişiler rahatlıkla tehlikeli hastalıklara taşıyabilir. Böyle bir durumda Afrika vatandaşlarının sağlık açısından risk altında olacağı hiç bir zaman unutulmamalıdır. Bu sebepten dolayı uzmanlar tarafından sürekli olarak aşı gerekliliği konusunda uyarılar yapıyor.

Kamerun İçin Aşı Şartı

Marina Vize Merkezi yetkilileri tarafından konuya dair yapılan açıklamalarda vize başvurunda mutlaka aşının yaptırılmış olması gerektiği vurgulanıyor. Uluslararası aşı karnesi bu süreçte talep edilmektedir. Kamerun seyahati öncesinde kişilerin sarı humma aşısı yaptırması ve bu aşıyı yaptırdığına istinaden uluslararası aşı karnesine sahibi olması gerekiyor.

Sarı humma aşısı günümüzde tüm havalimanlarında ve gümrüklerde yapılmaktadır. Seyahat tarihinden en az 10 gün önce bu aşının yaptırılmış olması gerekiyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (184 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.