Kara listeye alınan Rus hava yolu şirketleri hangileri?

Avrupa Komisyonu 20 Rus havayolunu kara listeye aldı.

Avrupa Komisyonu hava güvenliği için 20 Rus havayolunu kara listeye aldığı iddia edildi.

Belgeye göre bu karar, Rus şirketlerin uçaklarının "uluslararası güvenlik standartlarını" karşılamaması nedeniyle alındı.

Kara listede hangi Rus havayolları var:

Aeroflot; Popeda; Rossia; Utair; Smartavia; North Wind; North Star; Ural Havayolları; Sibirya Havayolları; İzjavya; Yakutya; Aurora Havayolları; Aviastar-TU; Rus jeti; UVT Aero; IrAero; Alrosa Havayolları; Ruslayn; İkar Havayolları; Yamal. Skol (şirket Kasım 2021'de kara listeye alındı).

Basın açıklamasına göre, yabancı uçakların Rus sicillerine tescili, havayollarının gerekli uluslararası sertifikalar olmadan uçak işletmesine izin verdi ancak AB Ulaştırma Komiseri Adina Valyan'a göre, bu yolcular için tehlikeli olabilir.

26 Şubat'ta, Rusya'nın Ukrayna'yı işgal operasyonunun arka planında, Avrupa Birliği, Avrupa uçaklarının Rusya'da tedarikini, satışını, kiralanmasını, bakımını ve sigortasını yasakladı. 28 Mart'tan itibaren Rusya’ya uçak kiralayan Avrupalı leasing firmaları Rus şirketleri ile arasındaki sözleşmeleri durdurdu. Yurt dışında uçuşta olan bu uçaklara el konuldu. Rusya Ulaştırma Bakanlığı, 1300 uçaktan yaklaşık 800'ünün Rus havacılık siciline devredildiğini ve 79 uçağın yurtdışında tutuklandığını bildirdi.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (152 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.