KKTC bayramda tatilciler için charter seferleri düzenleyecek!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, Ramazan Bayramı'nda aile ziyaretlerinin çekirdek aileyle sınırlı kalacağını duyurdu. Öte yandan Saner, Ramazan Bayramı tatili ile ilgili olarak charter seferlerinin yapılacağını açıkladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakanı Ersan Saner video konferans yolu ile Bakanlar Kurulu’na başkanlık etti. Bakanlar Kurulu toplantısında, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulunca alınan ve Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanacak kararlar onaylandı. Başbakan Saner, Bakanlar Kurulu’nun ardından alınan kararları yazılı açıklamayla duyurdu.

BAYRAM ZİYARETLERİ ÇEKİRDEK AİLE İLE SINIRLI!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vaka sayılarının bu seyirde devam etmesi durumunda yeni bir kapanmaya gerek duyulmayacağını belirten Saner, Ramazan Bayramı ziyaretlerinin çekirdek aileyle sınırlandırılması kararı aldıklarını açıkladı.

SADECE TEMEL İHTİYAÇLAR KARŞILANABİLECEK!

Saner, Sokağa Çıkma Yasağı Yasası’nın verdiği yetkiyi kullanarak 10 Mayıs Pazartesi saat 21.00'den başlayarak 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar temel ihtiyaçların karşılanması haricinde sokağa çıkma yasağının devamına karar verdiklerini, 16 Mayıs Pazar günü ise tam kapanmaya gidileceğini duyurdu.

RAMAZAN TATİLİ İÇİN SEFERLER DÜZENLENECEK!

Başbakan Saner, Ramazan Bayramı dolayısıyla 3 gecelik kapalı otel turizmi için arife günü olan 12 Mayıs Çarşamba 6 uçuş, Ramazan Bayramı'nın birinci günü olan 13 Mayıs Perşembe 4 uçuş charter sefer düzenlenmesini uygun gördüklerini kaydetti. Ramazan Bayramı dolayısıyla kurulması planlanan bayram yeri, lunapark, festival alanı ve benzeri etkinliklerin yapılmamasını uygun bulduklarını aktaran Saner, 17 Mayıs'tan itibaren deniz gezi teknelerinin kapasitelerinin üçte biri kadar yolcu alacak şekilde ve belirtilen kurallar çerçevesinde yapılabileceği belirtildi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (172 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.