Liberya Vizesi İçin Pasaport Gerekliliklerine Dikkat

Batı Afrika kıyısında yer alan Liberya Cumhuriyeti ziyaretleri için Türk vatandaşlarından vize talep ediliyor. Gerekli olan Liberya vizesinin alınabilmesi için Liberya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen bir danışmanlık şirketi üzerinden başvuru yapılması yeterli oluyor. Alınan başvurular Liberya Cumhuriyeti görevlileri tarafından incelendikten sonra 3 ile 7 gün arasında vize sonucu gelmektedir.

Liberya vizesi için başvuru yapılmadan önce gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlandığından emin olunmalıdır. Özellikle pasaport gereklilikleri konusunda son zamanlarda problemlerin artış gösterdiğine dikkat çekiliyor. Diğer birçok ülkenin de uygulamalarına benzer şekilde Liberya vize başvurularında da pasaportların sürelerine ve bilgilerin güncel olup olmadığına dikkat edilmektedir.

Geçerlilik Süresi Önem Taşıyor

Vize sürecinde problem yaşamamak için başvuru sahibinin pasaportunda bir takım detayları kontrol etmesi gerekiyor. İlk olarak pasaportun geçerlilik süresine dikkat edilmesi gerektiği konusuna vurgu yapılmaktadır. Son 10 yıl içerisinde alınmış olması gereken pasaportun ayrıca seyahatin bittiği gün itibariyle en az 6 ay daha geçerliliğinin bulunması gerekiyor.

Vizenin alınması ve giriş çıkışlarda kullanılması için pasaport içerisinde en az 2 boş sayfasının bulunması yeterli olacaktır. Geçerlilik süresi ve boş sayfa detaylarının haricinde kişinin bilgilerinin güncel olması büyük bir önem taşıyor. Vize başvuru merkezlerindeki danışmanlardan alınan bilgilere göre özellikle boşanma, isim değişikliği, evlenme gibi durumlarda pasaport bilgilerinin değiştirilmesi ihmal ediliyor. Vize başvurularında ise bu durum sorun teşkil etmektedir.

Seyahat planlarında son dakika değişikliği yapmak zorunda kalınmaması için belirtilen noktalara dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. Liberya için vize konusunda merak ettiğiniz diğer tüm detayları Marina Vize Merkezi iletişim numaraları üzerinden öğrenebilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.