Madeira Adası aşı pasaportu buluna turistleri ülkeye kabul edecek

Atlas Okyanusu’nda yer alan ve Portekiz’e bağlı özerk bir ülke olan, tatil cenneti Madeira önemli bir karara imza attı. Koronavirüs nedeniyle zor anlar yaşayan ülke aşı pasaportu bulunan kişileri ülkeye kabul edeceğini duyurdu.

Her yıl milyonlarca turisti ülkesinde ağırlayan Madeira, salgın nedeniyle zor anlar yaşıyor. Ülkenin en önemli geçim kaynağı olan turizm salgın ile birlikte büyük bir darbe alırken ülke aşı pasaportu bulunan kişileri ülkeye kabul edeceğini duyurdu.

AŞI PASAPORTU OLANLARA VİZE

Portekiz’e bağlı bir ülke olan Madeira Adası, yeni kararından önce ülkeye gelecek turistlerden koronavirüs negatif testi istiyordu. Yeni karar ile birlikte bu adıma eklemeler yapa ülke aşı olan turistleri de kabul edeceğini duyurdu. Ayrıca bu karar son 90 gün içinde koronaya yakalanmış ve iyileşmiş olanlar için de geçerli. Portekiz vizesi almak için bize ulaşın...

VİZE İÇİN İSTENEN BELGELER

Madeira'nın öne sürdüğü koşullar ise isim, doğum tarihi, aşı türü ve aşılama tarihinin yer aldığı İngilizce aşı kartının bulundurulması. Benzer şekilde, iyileşenlerin de İngilizce hazırlanmış bir tıbbi sertifikaya sahip olması gerekiyor.

HAVALİMANINDA KORONAVİRÜS TESTİ

Bu şartları taşımayanların ise, 72 saatten eski olmamak şartıyla, negatif PCR testi sunmaları gerekiyor. Ayrıca, yolcular Madeira'ya vardıktan sonra da havalimanında test yaptırabilecekler. Ancak havalimanında test yaptıran yolcular sonuçlar belli olana kadar bir otelde veya bir evde kendilerini karantina altına alması gerekiyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (207 votes)

Yorum Ekle

İsim gerekli
E-mail gerekli

Yorum gerekli
KVKK Metin onayı gerekli!
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi - KVKK Aydınlatma Metni

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.