Maldivler ülkeye gelen turistleri aşılayacak!

Turizm Bakanı Abdulla Mausoom, Maldivler’in ülkenin sert darbe almış turizm sektörünü canlandırma amaçlı üç yönlü girişimin bir parçası olarak ziyaretçilere varışta aşı sunacağını açıkladı.

Maldivler’den koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir açıklama geldi. Yaşanan pandemi nedeniyle sert darbe alan ülke ekonomisi durumu tersine çevirmek için üç yönlü bir girişim başlattı. Bu kapsamda ülke aşı olmamış turistleri varışta aşılayacak.

MALDİVLER 3 YÖNLÜ BİR GİRİŞİM BAŞLATTI!

Koronavirüs salgını başta turistik bölgeleri zora soktu. Bu bölgelerden birisi olan Maldivler, aşı turizmi ile ülkeye turist çekmeye çalışacak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maldivler Turizm Bakanı Abdulla Mausoom, darbe alan ülke turizmini canlandırmak için üç yönlü bir girişim başlattıklarını belirtti. Mausoom, aşı olmamış turistlere Maldivlere geldikleri taktirde aşı uygulayacaklarını belirtti.

ZİYARET ETMEYE, AŞILAMAYA VE TATİLE

Konuyla ilgili Abdulla Mausoom çarşamba günü CNBC televizyonuna bir demeçte bulundu. Mausoom, turistleri “ziyaret etmeye, aşılamaya ve tatile” teşvik eden “3V” stratejisinin ülkeyi ziyaret etmek için “daha uygun” bir yol sağlayacağını söyledi. Mausoom, gelenler için tedarikin bir sorun olmayacağını söyledi. Ülkenin Hindistan, Çin ve Dünya Sağlık Örgütü’nün aşıların adil ve eşit bir şekilde dağıtılmasını amaçlayan Covax programından aşı bağışları aldığını söyledi. Maldivler ayrıca Singapur’dan ek malzeme siparişi verdi. Mausoom, “Maldivler’de arzın bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü nüfusumuz nispeten az. Çeşitli kuruluşlardan ve dost ülkelerden aldığımız kota da yardımcı olacaktır” açıklamasında bulundu.

1,5 MİLYON TURİST HEDEFİ!

Mausoom, aşı turizmi girişiminin ülkenin bu yıl 1,5 milyon turist gelişi ve 10 milyon gece yatma hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için gerekli bir strateji olduğunu söyledi. Turizm bakanı, ziyaretçilere aşı uygulaması için bir zaman çizelgesi hazırlamayacak. Hükümetin önceliğinin, yerleşik nüfusun tamamını aşılamak. Ancak, bu süreç tamamlandığında ülke dışardan gelenleri de aşılamaya hazır olacak. Maldivler'de yaşayanların yüzde 53'ü aşılandı. Turizm sektöründe ise aşılanma oranı yüzde 90'ı buldu. Tüm bu oranlar ilk doz aşılama için geçerli.

4.8 / 5 (214 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.