Malezya kapılarını açıyor!

Yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının tam olarak aşılanan ülkede bugünden itibaren şehirlerarası ve uluslararası seyahate izin verilecek.

Malezya genelinde yetişkinlerin yüzde 90'ından fazlasının tam olarak aşılanmasının ardından, ülkede yarından bugünden itibaren şehirlerarası ve uluslararası seyahate izin verildi.

Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yakub düzenlediği basın toplantısında konuşan, "Allah'a şükürler olsun, Sağlık Bakanlığı'na göre, Covid-19 Ulusal Bağışıklama Planı (PICK) kapsamında yetişkin nüfus için aşılama oranı yüzde 90'a ulaştı." dedi.

Yakub, bu kapsamda bugünden itibaren tam aşı olanların polis izni almadan şehirlerarası seyahat yapabileceğini söyledi.

Yakub, ayrıca tam aşılı Malezya vatandaşlarının yine yurtdışına seyahat edebileceğini ancak Malezya'ya döndüklerinde derhal zorunlu karantinaya girmeleri gerekeceğini kaydetti.

Şehirlerarası seyahat yasağı, Covid-19 enfeksiyonlarındaki ani artış nedeniyle Ocak ayı başlarında uygulanmıştı. Ülkede artan vaka sayılarıyla nedeniyle yasak, yılın büyük bir bölümünde yürürlükte kaldı.

Malezya'daki Covid-19 vakaları düşüş eğiliminde ve 3 Ekim'den bu yana günlük vakalar 10 binin altına düştü.

Salgının başlangıcından bu yana Malezya'da toplamda yaklaşık 2,3 milyon Covid-19 vakası ve 27 binden fazla ölüm meydana geldi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (214 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.