Mali Vize Başvurusundan 10 Gün Önce Aşı Kuralı

Mali seyahatlerinden önce vize başvurusunun haricinde aşı olma şartı da bulunmaktadır. Batı Afrika’da konumlanan ülkeye seyahat etmeden önce sağlık konusuna gereken önemin verilmesi gerekiyor. Uzmanlar tarafından sürekli olarak Mali gibi hastalık riskinin bulunduğu ülkelere seyahat etmeden önce aşı yaptırılmasının hayat kurtarıcı olduğunun altı çizilmektedir. Mali vizesi başvurusunda da danışman şirket tarafından bu konu kesinlikle başvuru sahibine hatırlatılmalıdır.

Mali diğer birçok ülkenin talep ettiği gibi bir sağlık raporu talebinde bulunmuyor. Ülkeye giriş yapacak kişilerin tamamının uluslararası geçerliliğe sahip bir aşı kartına sahip olunması istenmektedir. Sarıhumma aşısının ne zaman yaptırılması ve nerede yaptırılabileceği gibi merak ettiğiniz tüm konuları haberin devamında bulabilirsiniz.

Mali Vizesi İçin Uluslararası Sarı Humma Aşı Karnesi

Türkiye’den Mali’ye olan seyahatlerinizde aşı konusunda büyük bir titizlik gösteriliyor. Sarıhumma aşısı ülkemizde tüm havalimanlarında ve gümrüklerde uygulanmaktadır. Sarıhumma aşı karnesinin alınmasının yanı sıra bir diğer önemli nokta ise aşının ne zaman olunacağı konusudur. Mali vizesi için kurallarda sarıhumma aşısının seyahat tarihinden en az 10 gün önce yaptırılmış olması gerekiyor.

Mali seyahatlerinde vize sürecinde istenilen gerekliliklerin tam olarak karşılanması durumunda 5 günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Mali’nin ülkemizde faaliyet gösteren büyük elçiliği ve konsolosluğu bulunmamaktadır.

Marina Vize Merkezi profesyonel danışmanlık sağlamaktadır. Uluslararası aşı karnesinin yanı sıra gerekli olan diğer evraklar için danışmanlardan bilgi alabilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.