Malta Türkiye’den gelecek turistlere vize işlemlerini başlattı

Avrupa Birliği ülkesi Malta Türkiye'den gelecek turistlerin vize işlemlerini yeniden başlattı.

AB ülkesi Malta, pandemi nedeniyle AB dışındaki ülkeler için turistik amaçlı vize işlemlerini askıya almıştı fakat aşı uygulamasının artmasıyla güvenli seyahat mümkün hale geldi. AB haricindeki ülkelerden gelen turistlere yönelik uygulamalarda da beklenen esneme sağlandı.

MALTA TÜRK VATANDAŞLARININ BAŞVURULARINI KABUL EDİYOR

Malta İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’den Malta’ya gidecek olan ziyaretçilerin vize işlemlerini başlattı. Malta İstanbul Başkonsolosluğu'nun Türkiye genelindeki tüm illerden yapılan başvuruları kabul ettiği belirtildi. Vize almak isteyen kişilerin eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu ile işlemlerini başlatabileceği ifade edildi.

MALTA ADASI, DÜNYANIN EN YÜKSEK AŞILAMA ORANINA SAHİP

Avrupa Birliği'nde 16 yaşın üzerindeki bireyleri aşılamaya başlayan ilk ülke olan Malta’da, tahmin edilenden çok daha önce sürü bağışıklığına ulaşıldı. Başarılı aşılama sürecine 12-17 yaş grubu da dahil edildi. Fortune dergisi COVID-19 küresel aşı takip raporuna göre, Malta Adası, dünyanın en yüksek aşılama oranına sahip. Yarım milyon nüfusu olan ülkede halkın yüzde 80,9'u en az bir kez aşılanırken yetişkin nüfusun yüzde 70’i tamamen aşılandı. Malta, Ulusal Aşılama Programı ile yeni COVID-19'da ciddi bir düşüş sağladı. Ülkede günlük vaka sayısı ve günlük ölüm sayısı durma noktasına ulaştı.

PCR TESTİ AÇIKLAMASI

Malta’yı ziyaret edecek olan tüm yolcular için geçerli olan mevcut seyahat gereksinimleri: Hava veya deniz yoluyla Malta'ya seyahat eden yolcuların, uçağa binmeden önce ve varışta, yolcu sağlık formu doldurmaları ve Malta’ya girişten en fazla 72 saat önce yapılmış ve (-) negatif sonucu olan (PCR) Covid-19 testi olması gereklidir. (5 yaş üstü yolcular) Malta’da 12+ yaş üzerinde herkes aşılandığı için 12-17 yaş grubundaki çocuklar için de girişte aşı sertifikası sunulması gerekiyor.

İKİ DOZ AŞI VE 14 GÜN

1 Haziran 2021'den itibaren, ülkeye girişte negatif PCR sonucu yerine QR kodu açıkça görülebilen, Malta Halk Sağlığı Müfettişi tarafından tanınan ve onaylanan ve son doz aşılama üzerinden 14 gün geçmiş olan bir aşı sertifikası da sunulabilir. (iki doz aşılama tamamlanmış ve son doz üzerinden 14 gün geçmiş olan AB Dijital Sertifikası veya Birleşik Krallık NHS sertifikası da geçerlidir) Amber listede yer alan ve bu sertifikalardan birine sahip olan ülkelerden gelen ziyaretçiler (Türkiye Amber listede bulunuyor) PCR testine ihtiyaç duymadan seyahat etmesine izin verilir.

TESTİN MALİYETİ 120 €

Sağlık formuyla birlikte test sonucu veya aşı sertifikasından birinin sunulmaması halinde yolcunun uçağa girişine izin verilmeyebilir. Bu gereklilikleri yerine getirmeyen 5 yaş üstü tüm yolcuların 2021 tarihli LN229 numaralı yasaya göre, Malta’ya varışta ücret karşılığında PCR testi yaptırması ve 14 günlük karantinaya girmesi zorunludur. Testin maliyeti 120 €, zorunlu karantina ile ilgili konaklama ücreti ise gecelik 100 € 'dur. Amber listedeki ülkelerden gelen tüm yolcular için gerekli olan Yolcu Sağlık Formu bu linkten temin edilebilir

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (169 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.