Mısır Vize Ücretlerinde İndirime Gidiyor

Pandemi sonrasında turizmin canlanması için Mısır vize ücretlerinde indirime gitme kararı aldı. Çin’de başlayan ve kısa süre içerisinde dünyanın hemen her ülkesine hızlı bir şekilde yayılan koronavirüs sonrasında ülkeleri turizm noktasında oldukça sıkıntılı günler bekliyor. İnsanların seyahat ve tatil eğilimlerinde büyük bir düşüş yaşanmasına kesin gözüyle bakılmaktadır. Mısır tarafından pandemi sonrasında turizm faaliyetlerinin artması ve yurt dışından turist çekebilmek için vize ücretlerinde ve müze giriş ücretlerinde indirime gitme kararı aldı.

İndirimin Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca geçerli olacağı belirtilirken Türk vatandaşları için talep edilen vize ücretinde her hangi bir değişiklik olup olmadığı netliğe kavuşmadı. Kararın yeni alınmasından dolayı hangi ülke vatandaşlarına vize indiriminin uygulanacağı merak ediliyor. Önümüzdeki günlerde konsolosluk tarafından konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılacaktır.

Mısır Vize İndirimiyle Turist Çekmeyi Amaçlıyor

Piramitleri ve uçsuz bucaksız sahilleriyle turistlerin dikkatini çeken Mısır, koronavirüs sebebiyle turizm gelirlerinden mahrum kalmak istemiyor. Bu amaç doğrultusunda vize ücretlerinin yanı sıra müze ve ören yeri giriş ücretlerinde de indirimler uygulamayı planlıyor. Müze ve ören yerlerinde indirimin yüzde 50 oranında olacağı da ortaya çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Türkiye’den Mısır’a seyahat edecek kişiler için vize konusunda Marina Vize Merkezi tarafından danışmanlık hizmeti verilmektedir. Detaylı bilgi alınabilecek iletişim numaraları aşağıda yer almaktadır.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.