Mısır Vizesi İçin İş Yerinden Dilekçe Şartı

Mısır vize başvuru için gerekli olan belgelerde dilekçe şartı bulunuyor. Mısır seyahatinden önce Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Vize için gerekli olan belgelerin eksiksiz bir şekilde temin edilmesi vizenin olumlu sonuçlanması için kritik bir önem taşıyor. Belgelerin içinde yer alan dilekçe ise dikkatlerden kaçmıyor. Kişilerin iş yerlerinden alınacak dilekçeyi gereken belgeler ile birlikte konsolosluğa teslim etmek gerekiyor.

İş yerinden alınacak dilekçenin taşıması gereken kriterler aşağıda belirtiliyor. Kriterleri taşımayan dilekçelerin geçersiz sayıldığı belirtiliyor. Mısır Konsolosluğu vize vermeden önce kişilerin mesleklerini öğrenmeyi amaçlıyor. Bu noktada asıl amacın ise kişilerin geri döneceklerinden emin olunmak istenmesidir. Dilekçe içerisinde de bu amaca yönelik kişisel bilgilerin yer alması istenmektedir.

İş Yerinden Alınacak Dilekçede Bu Maddelere Dikkat

  • Kişinin çalıştığı firmadan alacağı dilekçe, şirketin antetli kağıdı üzerinde düzenlenmiş olmalıdır.
  • Dilekçede kullanılan dil İngilizce olmalıdır.
  • Şirketin kaşesi ve şirketin yetkili isminin imzası bulunmalıdır.
  • İşe başlangıç tarihi, net alınan maaş miktarı, şirket içerisinde görev açık bir dille belirtilmelidir.
  • Ayrıca Mısır seyahati masraflarının kimin tarafından karşılanacağı da yazılmalıdır.

Marina Vize Merkezi danışmanları vize süre sürecinde büyük önem taşıyan belgelerin kontrollerini detaylı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sayede belge noktasında herhangi bir problemin ortaya çıkması engellenmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (196 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.