Musul Vize Başvuru Merkezi faaliyete başladı!

Dünyanın dört bir tarafına Türkiye tarafından vize başvuru merkezleri açılmaya devam ediyor. Türkiye'ye geleceklerin başvurdukları vize merkezlerine, korona salgının ardından ilginin artması bekleniyor. Irak'tan Türkiye'ye gelen turist sayısında son yıllarda ciddi bir artış yaşanmıştı. Pandemi ile durma noktasına gelen seyahatler için eylül ayında Musul Vize Başvuru Merkezi açıldı.

Türkiye'nin Musul'da açtığı Türkiye Vize Başvuru Merkezi, Iraklılar tarafından memnuniyetle karşılandı. Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, vize merkezini gezdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

MUSUL VİZE BAŞVURU MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI!

Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, eylül ayında Musul'da açılan Türkiye Vize Başvuru Merkezini ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Mehmet Küçüksakallı, eylül ayında faaliyete başlayan Musul Vize Başvuru Merkezi'nin tadilat ve onarım çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Musul Vize Başvuru Merkezi'nin Iraklılar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyleyen Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, "Musullu dostlarımıza ve kardeşlerimize bir an önce yaşadıkları şehirden vize müracaatında bulunma imkanı sağlamak için böyle bir düzenleme yapıldı ve eylül ayında burası faaliyete geçirildi" ifadelerini kullandı.

"GÜNDE 100 MUSULLU VİZE MERKEZİNE BAŞVURUYOR"

Açılan Musul Vize Başvuru Merkezi'nden önce, Musul halkının Türkiye vizesi başvurusunda bulunmaları için 100 kilometre yol kat etmek zorunda olduklarını belirten Mehmet Küçüksakallı, yeni açılan merkez ile bu sorunun giderildiğini belirtti. Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı, onarım ve tadilat çalışmalarının devam ettiğini ancak bir kısmı kullanıma açtıklarını kaydetti. Musul Vize Başvuru Merkezi'ne günde 80 ile 100 kişinin başvurduğunu belirten Küçüksakallı, başvuruların çoğunlukla turistik, akraba ziyareti ve ticaret için olduğunu söyledi.

MUSUL TÜRKİYE'YE DAHA DA YAKLAŞTI

Musul Vize Başvuru Merkezi'nin Türkiye ve Musul halkı için önemli bir hizmet olduğunu ve Türkiye'nin Musullulara daha da yakınlaştığını kaydeden Küçüksakallı, "Kısa sürede buranın tam fonksiyonlu olarak faaliyete geçmesini temenni ediyoruz. Buradan hizmet alan Musullular da merkezin açılmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ediyor" ifadelerini kullandı. Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı'nın ardından açıklamalarda bulunan Türkiye Vize Başvuru Merkezi Müdürü Mehmet Melih Küçükyılmaz, korona virüs (Kovid-19) pandemisi nedeniyle başvuru sayılarının düştüğünü ancak başvuru haricinde bilgi almak ve evraklarını hazırlamak amacıyla da birçok kişinin merkeze geldiğini söyledi. Küçükyılmaz, günlük yaklaşık 80 ila 100 kişilik başvuruya ek olarak, bilgi almak ve evrak hazırlamak için gelenler dahil günde 200'den fazla kişiye hizmet verdiklerini dile getirdi.

BİR VİZE MERKEZİ DAHA HİZMETE BAŞLADI!

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu, Türkiye'nin Vize Merkezleri'nden birinin daha Irak'ta başvuru almaya başladığını açıkladı. Erbil Başkonsolosluğu'nın Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Irak vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları seyahatler için etiket vize başvurularını daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerini teminen Türkiye vizesi başvuru merkezlerinin yaygınlaştırılması çalışmaları sürmektedir" ifadelerine yer verildi. Açıklamada, vize aracı hizmeti veren Gateway Management Lojistik A.Ş.'nin Zaho'daki başvuru merkezinin faaliyete başladığı belirtildi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (150 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.