Nijerya Türk turistlere kapılarını kapattı!

Nijerya koronavirüs salgını ile ilgili olarak Türkiye’yi de yakından ilgilendiren bir karar aldı. Nijerya’dan yapılan açıklamaya göre Türkiye, Hindistan ve Brezilya’dan gelen turistlere giriş yasağı getirildi. Ülke kararın vaka artışları nedeniyle alındığını duyurdu.

Nijerya havaların ısınması ve turist gelişinin artması ile birlikte önemli bir karar aldı. Ülke Türkiye, Hindistan ve Brezilya'daki vaka artışı nedeniyle bu ülke vatandaşlarına ülkeye giriş yasağı koyduğunu duyurdu. Öte yandan Nijerya Cumhurbaşkanlığı Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada transit yolcuların bu yasaktan etkilenmeyeceği kaydedildi. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, "Nijerya'ya başka ülkelerden gelen Covid-19 vakalarının ülkede vakaları artırma riskini azaltmak adına bu önleyici adımlar gerekli görüldü."

HİNDİSTAN’DA 19 MİLYONDAN FAZLA VAKA TESPİT EDİLİDİ

Hindistan’da görülen vaka artışı rekor kırmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yayımladığı verilere göre Hindistan’da 19 milyonu aşan vaka sayısı görüldü. Böylece Hindistan dünya genelinde vaka sayısı en yüksek ikinci ülke, Brezilya 14 milyondan fazla vaka sayısı ile üçüncü sırada yer alırken, Türkiye ise 4,8 milyon vaka sayısı ile beşinci sırada yer alıyor.

HİNDİSTAN’DA GÜNLÜK VAKA 400 BİN

Hindistan'da 400 bine dayanan aşan günlük vaka sayısı nedeniyle ülkedeki sağlık sistemi çökme noktasına gelirken, günlük ölü sayısı da 3 bini aştı. Türkiye'de ise günlük vaka sayısı sün günlerde 30-40 bin arasında seyrediyor. Brezilya'da ise salgın nedeniyle yaşamını yitirenlerin saysı 400 bini aşarken, günlük vaka sayısı mart ayındaki rekor düzeylerden aşağı inse de halen yüksek seyrediyor.

BU ÜLKELERDEN GELENLERE KARANTİNA

Geçtiğimiz 14 günde bu ülkelerden gelen Nijeryalıların ve bu ülkelerin vatandaşlarının Nijerya'ya girişlerinde hükümetin belirlediği bir tesiste bir hafta karantinaya alınacağı duyuruldu. Nijerya'ya gelen tüm yolcuların son 72 saatte alınmış negatif Covid-19 testi ibraz etmesi isteniyor. Afrika'nın en kalabalık ülkesi olan Nijerya‘da şu ana kadar salgında 165 binden fazla vaka tespit edildi ve 2 bin 63 kişi de yaşamını yitirdi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (156 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.