Otellerde artık döviz bozdurulamayacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı otellerde döviz alım satım işlemleriyle ilgili beklenmedik bir karar aldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı otellerde müşterilere döviz alım satım işlemi yapılmasını yasakladı. Bakanlık tarafından alınan karar otellere iletildi. Artık otellerde misafirlerin harcamalarında döviz alım satım işlemi yapılmayacağı belirtildi. Bakanlığın aldığı karar üzerine otelciler oda satışı gerçekleştiren acentalardan otelin tanıtımında yer alan ‘Döviz bozdurma’ ibaresinin tamamen çıkarılmasını istedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bu kararı bazı otellerin döviz bürosu gibi çalışmaya başlamasından dolayı aldığı öne sürülüyor. Öte yandan Turizm Ajansı'nın konuyu sorduğu bazı otelciler böyle bir karardan haberdar olmadıklarını belirtti.

OTELCİLER: KARARIN UYGULANMASI ZOR

Bu kararın uygulanmasının mümkün olmadığını belirten otelciler " Otele gelen turist döviz bozdurmak isteyince nerede bozduracak. Türk parasına ihtiyacı olduğunda ne yapacak. Bakanlık belki bazı otellerin yüksek komisyonlarla döviz alım satımı yapmasını engellemek için bu kararı almış olabilir. Ama otele ödeme yapacak ya da alışveriş için döviz bozduracak turistlerin bu işlemi otel içinde yapmaması büyük mağduriyet doğurur" dediler.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (186 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.