Pasaportsuz Ukrayna Dönemi Başladı

Pasaportsuz Ukrayna Vizesi

Türkiye Ukrayna arasında, 2017 yılında imzalanan anlaşma gereğince Ukrayna vizeyi kaldırmıştı. O günden bu yana Ukrayna vizesi almaya gerek olmadığı düşünülse de günümüzde bazı detaylar gözden kaçırılıyor. Yapılan bu anlaşma kapsamında yeni kimlik kartları ve pasaport ile ülkeye giriş yapılabiliyor. Ancak bu sürenin 90 gün olduğu unutulmamalıdır.

60 gün boyunca ülkede kalabilirsiniz ve bunun için Ukrayna vize almanızı istemiyor. Fakat bu sürenin sonunda mutlaka ülkeden çıkış yapmanız gerektiğini unutmayın. Avrupa kıtasının en geniş ülkesi olan Ukrayna vizesiz olarak gidilebilen ülkeler arasında yer alıyor. Ancak yeni tip T.C. Kimlik kartı ile ülkeye giriş yapılabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Ukrayna Vizesi Kalktı mı?


Bu işlemi ihmal etmeniz halinde Ukrayna vize başvurusu yapmanıza gerek kalmadan bu ülkeye giriş yapma şansını da kaçırmış olursunuz. Yakın zamanda ülkenin yeniden vize uygulamasına geçeceğine dair bilgiler ise henüz doğrulanmadı. Bu durumda Ukrayna vizesi için gereken belgeler konusunda bilgi alınması ve bu belgelerin önceden hazırlanarak başvuru yapılması gerekecek. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için gündemde böyle bir konunun olmadığı belirtilebilir.Eski tip nüfus cüzdanı ile ülkeye giriş yapılmasına izin verilmiyor. Bu nedenle Ukrayna vize işlemleri yapılması gerekmese de henüz kimliğini yenilememiş olanların yeni kimlik kartı için gereken işlemleri yapması isteniyor. Seyahat planlarınızın aksamaması için öncelikle kimlik kartınızı yenilemeniz de fayda olacak.

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.