Polonya Öğrencilerden Sponsor İstiyor

Polonya öğrenci vizesi için başvuru yapılırken sponsor olan kişinin dilekçesi isteniyor. Polonya’ya seyahat edecek öğrencilerin genel olarak maddi gelir kaynakları olmadıkları için konsolosluk tarafından detaylı bir şekilde inceleme yapılıyor. Özellikle son zamanlarda öğrenci olarak gidilen birçok ülkeden kişilerin geri dönmedikleri ve vizeleri bitmelerine rağmen yaşamaya devam ettikleri biliniyor. Bu gibi durumların önüne geçilebilmesi adına Polonya’ya gidecek olan öğrencilerden vize başvuru sürecinde sponsor istenmektedir. Sponsor olan kişinin birinci dereceden yakını olması ve sponsor olacağına dair ifadelerin dilekçe olarak resmiyete dökülmesi gerekiyor.

Bunun yanı sıra başvuru yapan kişinin kendisi herhangi bir yerde resmi olarak çalışmıyor ise sponsor olacak kişinin noter onaylı taahütname alması isteniyor. Vize başvuru belgeleri arasında yer alan sponsor dilekçesi ve taahütname özellikle öğrenci vizelerinde son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Öğrenciler İçin Polonya Vizesi

Sponsor dilekçesi içerisinde ifadelerin net ve okunur bir şekilde olmasına dikkat edildiği biliniyor. Ayrıca dilekçenin Türkçe olarak hazırlanması durumunda geçersiz sayılacağının altı çiziliyor. Dilekçe noktasında problem olmaması için dilekçenin İngilizce veya Lehçe dillerinde kaleme alınması kritik önem taşıyor.

Sponsor dilekçesi ve taahütname şartlarında merak edilen tüm detaylar Marina Vize Merkezi danışmanları tarafından açıklanmaktadır. Ayrıca vize danışmanlık hizmeti alan kişilere taahütname ve sponsor dilekçesi konusunda da rehberlik edilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.