Polonya Vizesi İçin Ek Gelir Belgeleri Nelerdir?

Polonya vize başvurusu öncesinde hazırlanması gereken belgeler arasında ek gelir belgeleri ifadesi yer alıyor. Polonya’nın içlerinde bulunduğu birçok ülke vize sürecinde kişilerin maddi gelir seviyelerini dikkate alıyor. Ülkelerin vize sürecinde temel olarak dikkat ettikleri bir nokta bulunuyor. Vize verilecek olan kişinin vizesinin bitişiyle birlikte ülkeyi terk edeceğinden emin olunması gerekiyor. Dünya genelinde yaşanan mülteci problemlerinden dolayı bu noktaya son derece büyük bir önem veriliyor.

Vize başvuru sürecinde konsolosluklar tarafından talep edilen banka hesap hareketleri, ek gelir belgeleri, sponsorluk dilekçeleri gibi evraklar bu sebepten dolayı hazırlanıyor. Kişinin kendi ülkesine seyahatten sonra döneceğinden emin olunması durumunda oldukça kısa bir süre içerisinde vize verilmektedir. Standart olarak istenen banka hesap cüzdanı gibi maddi geliri gösterir belgelerin dışında sunulacak olan ek gelir belgelerinin vize şansını yükselttiği biliniyor.

Ek Gelir Belgesi Olarak Neler Gösterilebilir?

Vize başvurusu için gerekli olan evraklar listesinde ek gelir belgesi maddesinin yer aldığı görülmektedir. Ek gelir belgesi oldukça geniş kapsamlı olduğundan dolayı vize başvurusunda bulunan kişilerin akıllarında soru işaretleri olmaktadır. Ek gelir olarak ifade edilen maddenin karşılığında genel olarak şu şekilde listeleme yapılabilmektedir;

  • Kullanılan ana banka hesabının yanı sıra bakiyesi bulunan ek hesap bilgileri
  • Konut ve iş yeri gibi kira gelirleri
  • Araç ruhsatı
  • Sponsor olan kişiye ait tapu

Marina Vize Merkezi aracılığıyla sorunsuz bir şekilde vizenizi almak için aşağıdaki numaralardan iletişime geçebilirsiniz.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (231 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.