Portekiz Turistik Vize Geçerlilik Süresini Konsolosluk Belirliyor

Portekiz turistik vize almak isteyenler ilk olarak vize ücretini merak ediyor. Ücretinden sonra ise ne kadar geçerli olacağı araştırıldığı biliniyor. Tahmin edileceği üzere turistik amaçlı gerçekleştirilecek olan seyahatlerde detaylı plan yapılmak istenmektedir. Detaylı bir plan için ise seyahatin toplam süresinin belirlenmesi gerekiyor. Portekiz için başvurulan turistik vizenin ne kadar süreyle geçerli olacağı konsolosluk tarafından belirlenmektedir. 

Avrupa ülkeleri genelinde vize süresinin ne kadar geçerli olacağı kişiler tarafından belirlenemiyor. Vizelerin geçerlilik sürelerinin belirlenmesinde kişilerin durumları oldukça etkilidir. Vize geçerlilik süresinin belirlenmesinden etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir;

  • Kişilerin geçmiş seyahatleri
  • Kişilerin maddi durumları
  • Kişilerin meslekleri
  • Kişilerin seyahat sıklığı

Portekiz Turistik Vize Kaç Gün Alınabilir?

Yukarıda da belirtildiği üzere vizenin kaç gün geçerli olacağı kişilerin kendilerine has durumlarıyla belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı 2 haftalık alınabilirken öte yandan 1 yıl geçerliliğe sahip Portekiz vizesi de alınabiliyor. 

Geçerlilik süresine göre plan yapabilmek için seyahat başlangıç tarihine son günler kala başvuru yapılmaması tavsiye ediliyor. Daha önceden başvurulması planlamaların daha sağlıklı yapılmasına imkan sağlayacaktır. Marina Vize Başvuru Merkezi iletişim bilgileri aşağıda yer alıyor. Merak edilen tüm konularda bilgi alınabilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (151 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.