Portekiz Vizesi İçin Yurt Dışı Sağlık Sigortası Zorunlu

Portekiz yurt dışı sağlık sigortası Portekiz vizesi için gerekli olan belgeler arasında yer alıyor. Hemen her ülke vizesinde yurt dışı seyahat sağlık sigortası şartı bulunsa da kriterlerinde farklılıklar bulunabiliyor. Uzmanlar tarafından Portekiz için vize alacak kişilere bu konuda sürekli olarak uyarılar yapılmaktadır. Seyahat öncesinde yapılması gereken sağlık sigortası belirtilen kriterleri taşımaması durumunda sigorta kabul edilmemektedir. Vize sürecinde problem yaşamamak için şartların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekiyor.

Vize sürecinde rehberlik hizmeti alınan şirketlerin önemi de bu noktada öne çıkıyor. Alanında uzman ve deneyim sahibi vize danışmanlık şirketleri sağlık sigortası konusunda da gerekli danışmanlığı yapmaktadır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Şartları

Portekiz için yurt dışı seyahat sağlık sigortasının teminatı minimum 30 bin Euro olmalıdır. Ayrıca sağlık sigortasının sadece Portekiz’i kapsaması yeterli olmamaktadır. Sağlık sigortasının tüm Schengen ülkelerini kapsaması isteniyor. Sigortanın kapsadığı tarihlerde büyük önem taşımaktadır. Sigorta başlangıcı seyahatin bir gün öncesinden başlayıp, seyahatin bittiği günden bir gün sonrasına kadar devam etmesi gerekiyor. Sigorta işlemlerinin tamamlanmasının ardından konsolosluk için hazırlanan belgeler arasına sigorta poliçesinin aslı eklenmelidir. Sigorta poliçesi aslının üzerinde ıslak kaşe ve imza bulunan fotokopisi ile birlikte teslim edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde sigorta poliçesi konusunda konsolosluk tarafında sorun yaşanabilmektedir.

Marina Vize Merkezi üzerinden detaylı bilgi alınabilmektedir.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.