Ruslar Türkiye’ye kapılarını yaz sonunda açabilir!

Rusya’nın Türkiye’ye getirdiği uçuş kısıtlamasının haziran ayı itibariyle bitmesi bekleniyor ancak Rusya kanadından yapılan açıklamalara göre kısıtlamalar yaz sonuna kadar uzatılacak.

Haziran itibariyle Rusya’nın Türkiye için getirdiği uçuş yasağı sona eriyor. Ancak Türkiye’deki vaka sayıları nedeniyle getirilen kısıtlamanın yaz sonuna kadar uzatılması bekleniyor. Bunun nedeni ise Rusya’nın Rus turistleri Kıbrıs’a çekmek istemesi. Konu hakkında konuşan Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuriy Barzıkin, Türkiye’ye uçuşların ne zaman başlayacağına ilişkin açıklama yaptı. NSN radyosuna konuşan Barzıkin, yaptığı açıklamalarda Türk vatandaşlarını üzdü.

TÜRKİYE UÇUŞLARI YAZ SONUNA KADAR KISITLI KALABİLİR

Tatil noktalarının yeniden açılmasının salgınla ilgili duruma bağlı olduğunu kaydeden Barzıkin, Rusya’nın Türkiye, Tunus ve Yunanistan’la uçuşları büyük ihtimalle yaz sonunda veya sonbaharın başında yeniden başlatacağını düşündüğünü ifade etti. Barzıkin, Avrupa’daki başka noktalar için de benzer tahminlerde bulunulduğunu ekledi.

1 TEMMUZ’A KADAR TÜRKİYE UÇUŞLARI İPTAL

Kısıtlamalarla ilgili olarak bir kötü haber de EasyJet hava yollarından geldi. İngiltere hükümetinin 13 Nisan’da açıkladığı yol haritası sonrası, tatillerin 17 Mayıs’ta başlayacağı hedefine bağlı olduğunu açıklayan EasyJet, iptalleri uzatmamıştı. Ancak şirket, bugün itibariyle Türkiye iptallerini 1 Temmuz’a kadar uzattı. EasyJet’in rezervasyon sisteminde, 1 Temmuz’a kadarki tüm Türkiye uçuşlarının kaldırıldığı görüldü.

GULFAİR İSTANBUL UÇUŞLARINA TEKRAR BAŞLATTI

Bahreynli havayolu şirketi GulfAir Havayolları Bahreyn-İstanbul uçuşlarına yeniden başladı. GulfAir'e ait uçak İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. Şirketin Bahreyn-İstanbul uçuşlarını haftalık 2 frekans olarak icra edeceği duyuruldu. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA Airport, sosyal medya hesabından GulfAir'e hoş geldin paylaşımında bulundu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (230 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.