Rusya Altın pasaport kuralları yeniden düzenlendi

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, yabancılara "altın pasaport" verilmesiyle ilgili kriterleri yeniden düzenledi.

Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, kolaylaştırılmış düzende daimi oturum verilecek yabancılar için sosyal açıdan önem arz eden projelere yatırım yapma şartı getirilmesinden yana. Bakanlığın hazırladığı son taslakta "altın pasaport" alabilme kriterleri şu şekilde sıralandı:

* Sosyal açıdan önemli projelere ya da kültür varlıklarına en az 15 milyon ruble (250 bin dolar) yatırım ya da hayır kurumlarına 5 milyon ruble bağış (83 bin dolar).

* Rusya'da en az bir yıl faaliyet göstermek kaydıyla tüzel kişilik kurmak. Tüzel kişiliğin oturum başvurusundan sonraki iki yıl da faaliyetlerine devam etmesi şartı aranacak.

* Rusya'da en az üç yıldır faaliyette bulunan bir tüzel kişiliğe en az 30 milyon ruble yatırım yapmak (500 bin dolar). Şirketin en az 25 Rusya vatandaşını istihdam ediyor olması ya da yılda en az 6 milyon ruble vergi ve sigorta primi ödemesi şartı aranacak.

* Moskova'da kadastro değeri en az 50 milyon ruble olan herhangi bir emlağı satın almak ve bu emlağın mülkiyetini en az iki yıl daha elinde bulundurmak. Kırım ve Sivastopol gibi bölgelerde limit 20 milyon ruble olarak belirlendi.

İlgili yasa ilk kez 2021 nisan ayında parlamentonun alt kanadı Duma'ya sunulmuş ve ilk okuma aşamasından geçmişti. Tasarı düzeltmelerin üstünde uzlaşıldıktan sonra yeniden Duma gündemine gelecek.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (157 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.