Rusya’da koronavirüs salgını artışa geçti

Türkiye ile uçuşların geçen hafta başladığı Rusya'da korona virüsü salgını yeniden hortladı. Rusya'da bugün, salgının başladığı ilk günden beri en çok ölüm yaşandı.

Korona virüsü salgınını en yoğun ve sert geçiren ülkelerden biri olan Rusya’da bugün acı bir rekor kırıldı. Rus yetkililer ülkede bugün 679 insanın korona virüsüne bağlı sebeplerle yaşamını yitirdiğini duyurdu. Bu sayı salgının başladığı günden beri en yüksek seviye olarak kayıtlara geçerken, yetkililer son dönemde ülke genelinde yayılan Delta varyantının bu ölümlerin arkasında olduğunu açıkladı.

EN ÇOK MOSKOVA’DA GÖRÜLDÜ

Rus hükümeti, son 24 saatte 23.218 insanda korona virüsü tespit edildiğini açıklarken, bunlardan 6.893’ünün başkent Moskova’da bulunduğunun da altını çizdi. Rusya’da resmi verilere 5.561.360 insanda korona virüsü var.

22 HAZİRAN’DA TÜRKİYE’YE UÇUŞLAR BAŞLADI

Vakaların son dönemde arttığı Rusya, geçen hafta Türkiye ile karşılıklı olarak uçuşları başlatma kararı almıştı. Türkiye’de bulunan Rus sağlık uzmanlarının yerinde incelemelerde bulunduğunu ve özellikle tatil bölgelerindeki aşılama çalışmaları konusunda gözlemler yaptığını ifade eden Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, “Otel çalışanlarında aşılananların oranı yüzde 60 ila 90'a varıyor” demişti. 22 Haziran tarihinden itibaren Türkiye ile Rusya arasında uçuşlar başladı.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (207 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.