Rusya’daki otellerin doluluk oranı nasıl?

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, 2021 yılının ilk yarısında Rusya’daki otellerin doluluk oranları hakkında bilgiler verdi.

 

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, 2021 yılının ilk yarısında Rusya’daki otellerin doluluk oranının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 90 arttığını söyledi.

2019'UN SADECE YÜZDE 3 GERİSİNDE

Yılın ilk yarısında konaklama sektöründe çok olumlu dinamikler gördüklerini belirten Chernyshenko, Rusya’da bu dönemde 25 milyondan fazla kişinin otellerde konakladığını vurguladığı konuşmasında, “Bu, 2020 değerinden yüzde 90 daha yüksek ve kriz öncesi 2019 seviyesinin sadece yüzde 3 gerisinde” ifadelerini kullandı.

YERLİ TURİSTE BÜYÜK DESTEK

Mayıs ayında 2030 yılına kadar 529 milyar ruble tutarında finansman sağlayan ve bütçe dışı fonlar da dikkate alındığında toplamda 2 trilyon rubleden fazla olan yeni bir ulusal proje başlatıldığını hatırlatan Başbakan Yardımcısı, ulusal turizm projesinin Rusya’nın şu ana kadar gizli kalan turizm potansiyelini gözle görülür bir şekilde ortaya çıkaracağını sözlerine ekledi.

TURİZM YATIRIMCILARINA UYGUN KREDİ KOŞULLARI

Chernyshenko, kamu kuruluşları ve girişimcilerin ortak çalışmalarıyla ulusal turizm projelerinin gerçekleşeceğini bildirirken, turizm alanındaki girişimlerin uygulanması için 1,2 milyar ruble hibe sağlanacağını, aynı zamanda devlet destek önlemleri sayesinde yatırımcıların turizm altyapısının inşası için çok uygun faiz oranlarına sahip kredi alabileceğini vurguladı.

“2021 yılı için 40 milyar rubleden fazla yatırım hacmine sahip otel projeleri başvuruları hükümete sunuldu” diyen Başbakan Yardımcısı, aynı zamanda turizm geri ödeme programı (Cashback) kapsamında Rus vatandaşlarının tatil harcamalarının yaklaşık 7 milyar rublesinin iade edildiğini de açıkladı.

Yakın zamanda İnşaat Bakanlığı, yakın zamanda Rusya hükümetinin iç turizmi kalkındırma projesi kapsamında kredi vereceği otel inşaatları projelerinin uygulanmasında yer alacağını açıklamıştı.

Doğu Ekonomi Forumu’nda 2022-2030 yıllarında iç turizmin geliştirilmesi için ilan edilen hükümet programı hakkında konuşan Rusya İnşaat Bakan Yardımcısı Nikita Stasishin, iç turizmi kalkındırma projesi kapsamında Rusya Federal Turizm Ajansı’nın (Rosturizm) yatırım yapılacak bölgeleri belirlemek ve otel inşaatları için şirketlere kredi sağlama görevini yürüteceğini, İnşaat Bakanlığı’nın da bu inşaat projelerinin hayata geçirilmesini sağlama görevini üstlendiğini belirtti.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

 

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

 

Telefon: (+90) 212 530 04 31

 

Mobil: (+90) 541 963 17 14

 

Fax: (+90) 212 530 04 31

 

Mail: info@marinavize.com

 

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (204 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.