Rusya'dan turistler için pandemi kararı! Vizeler süreleri uzatıldı...

Rus İçişleri Bakanlığı, devam eden korona virüs salgınında Rusya'ya bulunan ve vize süresi biten turistler hakkında açıklamada bulundu. Bakanlık vize sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Rusya'dan tüm ülkelere örnek olacak bir açıklama yapıldı. Rus İçişleri Bakanlığı, devam eden korona virüs pandemisi sürecinde Rusya'da ikamet eden ve ikamet süresi biten turistlerin vize süresinin 15 Haziran 2021'e kadar uzatıldığını duyurdu. Öte yandan sınır kapıları açık olan ve Rusya'dan uçuşların olduğu 2'nci gruptaki ülke vatandaşları için bu tarih 15 Mart olarak açıklandı. Ülkede bulunan vizesi veya oturma izni dolmuş Türk vatandaşları ikinci grupta ver alıyor. 

İKİNCİ GRUPTA BULUNAN ÜLKELER

2'nci grupta yer alan diğer ülkeler şöyle: İngiltere, Tanzanya, Türkiye, İsviçre, Mısır, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Kırgızistan, Kore Cumhuriyeti, Küba, Sırbistan, Japonya, Seyşeller, Etiyopya.

RUS İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN İLK AÇIKLAMASI DEĞİŞTİRİLDİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'da bulunan oturma izni ve vize süresi biten turistlerin ikamet süresinin 15 Haziran 2021'e kadar uzatıldığını açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı, Devlet Başkanı Putin'in bu açıklamasından sonra 15 Aralık 2020 tarihinden sonra hava yolu açılmış, uçak ile ulaşılabilecek ülke vatandaşları için bu durumun geçerli olmayacağını duyurmuştu. Ancak yayımlanan kararname ile 15 Aralık 2020'de biten bu sürenin hava yolu ulaşımı açık olan ülkeler dahil uzatıldığı belirtiliyor. Bu kişiler 90 gün daha ülkede kalabilecekler.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul
Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14
Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com

4.8 / 5 (237 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.