Rusya’dan Türk vatandaşlarına kolay vize

Rusya Dışişleri Bakanlığı ülkeye yabancı turist akışını yeniden cazip hale getirmek için yeni adım atıyor.

Koronavirüs pandemisinde azalan Rusya’ya turist akışı, Batılı devlerlerin hava sahalarını kapatmasıyla tamamen durma noktasına geldi. Ülkeye yabancı turist akışını yeniden cazip hale getirmek isteyen Rusya Dışişleri Bakanlığı, yabancıların elektronik vize almalarını kolaylaştırıcı adımlar atıyor. Bakanlık, yabancıların elektronik vize başvurusunda bulunmaları için yeni bir internet sitesi oluşturacak.

E-vize alma hakkı tanınan aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 52 ülke vatandaşları bu siteden Rusya vizesi için başvuru yapabilecek.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, belirtilen çalışmaların yıl sonuna doğru tamamlanmasının planlandığı, arıdından elektronik vize sisteminin fiilen devreye alınmasına ilişkin hükümetin yasal düzenlemeleri yapacağını belirtti. Elektronik vize alan 52 ülke vatandaşı, elektronik olmayan vize sahipleriyle benzer haklara sahip olacak ve her hangi bir şehir yer yada sınır kısıtlaması oladan 92 geçiş noktasından ülkeye girebilecek. 52 ülke, Rusya'nın 'Dost ülkeler' olarak tanımladığı, özellikle Batılı yaptırımlara katılmayan ülkelerden oluşuyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (217 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.