Rusya içi tatil artışa geçti!

Yaz tatili yapan Rusya vatandaşlarının yalnızca yüzde 5’i bu sene yurt dışını tercih etti

Tutu.ru sitesinin verilerine göre, bu yaz tatile çıkan Rusya vatandaşlarının yüzde 95’i yurt içi sahillerine gitti. Rusya içinde tatilin daha ucuz olması ve salgın kısıtlamaları nedeniyle çoğu kişinin yurt içinde tatil yapmayı tercih ettiği belirtiliyor.

En popüler yurt içi destinasynlarının başında yine Moskova ve Simferopol geliyor. Bu kentleri Soçi ve St.Petersburg takip ediyor.

Aviasales sitesi PR Müdürü Yanis Dzenis, yazın ülke içinde uçak biletlerinin yüzde 70’inin Moskova, St.Petersburg ve Karadeniz sahillerine satıldığı bilgisini verdi.

Turizmci, yurt dışında tatil fiyatlarının Rusya'ya göre ortalama yüzde 10-15 pahalı olduğunu aktardı.

Rusya Tur Operatörleri yetkilisi Maya Lomidze ise önümüzdeki yılbaşı ve noel tatilleri için Rusya’da tur paketi satışlarının çok düşük olduğunu, turistlerin olası yeni salgın kısıtlamalarından çekindiklerini ifade etti.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (172 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.