Rusya ile uçuş bilmecesi!

1 Haziran tarihine kadar olan Türkiye'ye uçuşlarının yasaklandığı Rusya'da, üç senaryo konuşuluyor. 

Rus turizmciler Türkiye uçuşlarının başlamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. TürkRus'un turizm haber portalı TourDom'dan aktardığı habere göre, Rusya uçuşlarıyla ilgili “En geç mayıs sonunda haber gelecek.” Şu anda en iyimser hesaplarda, yasağın haziran ortasına kadar uzatılması var.

 Rusya'da turizmciler uçuşların başlamasıyla ilgili üç senaryoyu değerlendirdi. Buna göre sektör temsilcileri 3 senaryoyu ve beklenen sonuçlarını şöyle sıraladı:

1. senaryo: Bir açıklama yapılamayacak, yani "hiçbir şey olmayacak.” Hükümetin Kovid-19 kapsamında kararları veren organı Operasyon Merkezi, 1 Haziran da dahil olmak üzere, Türkiye ile ilgili yeni bir karar açıklamayacak. Bu fiili bir durum yaratacak ve yasal olarak bu, 2 Haziran'dan itibaren kısıtlamaların kaldırılacağı, havayollarının ve tur operatörlerinin Türkiye’ye normal sefer ve tur satışlarına döneceği anlamı çıkarılacak.

2. senaryo: 1 Haziran’a kadar, son dakikada da olsa yasak ve kısıtlamaların kaldırıldığı duyurulacak.

İlk ve ikinci senaryo durumunda sektörde şu ortak beklentiler olacak: Bu iki senaryonun belirgin çekiciliğine rağmen, bir dezavantajları var. Tur operatörleri ve seyahat acenteleri, büyük bir talep dalgasında boğulma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Hem daha önce tur rezervasyonu yaptıran ve kullanamayanlardan hem de yeni müşterilerden bir talep dalgası yaşanacak. Sektör bu talebi karşılamakta zorlanacak.

3. senaryo: Türkiye yasağı 1 Haziran’dan sonra da devam edecek. Hem turizm şirketleri hem de tüketiciler için açıkça en kötü senaryo tabii ki bu. Rusya'daki tur operatörleri, en büyük dış turizm destinasyonuna belirsiz bir süre için daha tur satamayacak, mali krizleri derinleşmeye devam edecek. Bu, iflasların ve geçen yıl gerçekleşmeyen turlar da dahil olmak üzere müşterilere karşı yükümlülüklerini yerine getirememe tehlikesinin patlak vermesi anlamına geliyor. Turizm piyasası yakın gelecekte Türkiye ile çalışma fırsatı bulamazsa, tur operatörlerinin pandemi nedeniyle seyahatleri gerçekleşmeyen müşterilere iade edecek paraları olmayacak. Ne finansal garanti ne de erteleme, bu derin krizi aşmaya yardımcı olmaz.”

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Rusya, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Rusya vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Rusya’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.


Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (164 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.