Rusya'nın yeni ucuz havayolunun adı belli oldu

Rusya’da daha önce hükümet tarafından gündeme getirilen yeni düşük maliyetli havayolu şirketinin adı belli oldu.

Rusya’da daha önce hükümet tarafından gündeme getirilen yeni düşük maliyetli havayolu şirketinin adı Citrus olurken, S7 Havayolları bünyesinde 2022 yılı itibariyle seferlerine başlayacağı açıklandı.

Aeroflot bünyesinde faaliyet gösteren ilk düşük maliyetli havayolu şirketi Pobeda’dan sonra ikinci yerli havayolu şirketi olacak Citrus markasının ana renginin pembe olacağını bildiren S7 Group Yönetim Kurulu Başkanı Tatyana Fileva, bu proje için şirketin 3 milyar rubleye kadar yatırım yapmayı planladığını iletti.

Vladislav Filev ailesine ait olan S7 Group, oluşturulacak düşük maliyetli havayolunun adını Citrus olarak belirlerken, ismin açılımının İngilizce “Cities of Russia” (Rus şehirleri) olduğu da vurgulandı.

Tatyana Fileva, yeni havayolu şirketinin öncelikli güzergahlarının Moskova ve bölgesi dışındaki diğer şehirlerarası noktalar olduğunu belirterek, “Şirket filosu için ilk dört Airbus A320neo uçağı teslimatı için şimdiden bir ön anlaşma imzalandı. İlk üç yılda Citrus filosunu yılda altı ila sekiz uçak artırmayı planlıyor. Tahminlerimize göre 2024 yılında düşük maliyetli havayolu şirketinin 20’den fazla uçağı olacak” diye konuştu.

İlk uçuşların Temmuz 2022’de yapılması planlanırken, yeni düşük maliyetli havayolu Citrus’un ilk faaliyet yılında yolcu trafiğinin yaklaşık 1 milyon yolcu olacağı, 2024’ten itibaren ise 6 ile 7 milyona ulaşması planlanıyor.

Düşük maliyetli havayolunun ilk karını 2024’ün sonunda göstermesi beklenirken, proje yatırımının geri ödeme süresinin dört yıl olarak tahmin edildiği de açıklandı.

Rusya’nın en büyük özel havayolu şirketi olan S7 Group, geçtiğimiz yıl 12,3 milyondan fazla yolcuya hizmet verirken, 2019’da 17 milyon 945 bin 200 yolcu taşımıştı.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (190 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.