Rusya, Rusça bilen turistlere özel vize vermeye başladı!

Rusya vatandaşlığına başvurmak yada ülkede uzun süreli oturmak isteyen yabancı ülke vatandaşlarına Rusça bilip bilmedikleri sorulacak. Eğer bu kişi Rusça bildiğini kanıtlarsa özel vize almaya hak kazanacak.

Rusya, Rusya’yı öğretmek ve popülerliğini arttırmak için önemli bir karara imza attı. Ülke, vatandaşlık veya uzun süreli vize almak isteyenlerden Rusça bilenlere özel vize verecek... Rusya hâlihazırda kullanılan vize maddelerinde değişikliğe gitti. Ülke Rusça bilen yabancı ülke vatandaşlarını teşvik etmek için, vatandaşlık ya da oturma izni başvurusunda bulunmak üzere ülkeye gelecek Rusça bilen yabancılar için ayrı bir vize kategorisi oluşturdu. Bu maddeden Rus kültürüne, edebiyatına ve diline hakim olan, Sovyetler Birliği yıkılınca ayrılan ülkelerde kalan, Rusya’daki kişilerle akrabalık ilişkileri bulunan yabancı ülke vatandaşları yararlanabilecek. Ayrıca Rusya vatandaşı olmak isteyenlere de dil öğrenmek fayda sağlayacak.

KOLAYCA RUSYA VATANDAŞLIĞI ALABİLİRSİNİZ

Rusya bu kararla ülkeyi cazibe merkezi haline getirmek ve Rusya vatandaşlığına başvuranlardan dil bilenleri öncelemek istiyor. 8 Şubat'ta yürürlüğe giren yeni uygulama ile yabancı ülke vatandaşları otel rezervasyonu ile bir yıla kadar Rusya vizesi alabilecek. Rusya’da yaşayan ebeveyn yada akrabaya sahipseniz, Rusya’da yaşamayan ama Rus kökenine sahip ebeveyn ve akrabaya sahipseniz, Akrabalarınız, SSCB de dahil Rusya Federasyonu bölgesinde ve Rusya İmparatorluğu’nda yaşamışsa, Anadili olarak Rusya’yı söylüyorsanız basit bir şekilde Rusya vatandaşlığını alabilirsiniz. Bu kategoriye giren tüm yabancı ülke vatandaşları bir yıllık bu yeni vize türü ile ülkeye giriş yapabiliyor ve oturum izni veya vatandaşlık başvurusu yapabiliyor.

 RUSYA E-VİZE’Yİ SEVDİ

Özel vize kararı Dışişleri Bakanlığı’nın onayı ile 8 Şubat’ta kanunlaştı ve yürürlüğe girdi. Ayrıca yeni yayınlanan kararname ile yabancıların diplomatik, hizmet, özel, iş, turistik, eğitim, çalışma, transit, insani ve normal vize başvurularına ilişkin kategoriler yeniden düzenlendi. Yakın zamanlarda Rusya vizesi almak istiyorsanız bu maddelere göz gezdirmeniz gerekmektedir. Öte yandan Rusya e-vize’nin kapsamını genişletmek istiyor. Pandemide kısıtlı olarak başlayan ülke pandemiden sonra e-vize uygulamasının kapsadığı günü arttırmak istiyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (161 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.