Rusya ve Türkiye arasında uçuşlar yeniden durabilir!

Korona virüsün mutasyona uğraması ve vaka sayılarındaki artış Rus yetkilileri endişelendirmeye yetti. Ülke uçuşlarının tamamıyla durdurulmasını tartışıyor. 

Korona virüs vaka sayıları son iki aydır yükselmeye devam ediyor. Türkiye'de kısmi olarak bu sayılar düşse de özellikle Avrupa'da yükselmeye devam ediyor. Öte yandan İngiltere'de ortaya çıkan ve Avrupa'da da görülen mutasyona uğramış yeni tip korona, paniği daha da arttırdı. Birçok ülke, İngiltere ve Avrupa Birliği ülkeleriyle olan uçuşları durdurdu ve sınırlarını Avrupa Birliği ülke vatandaşlarına kapattı. Tam da bu noktada pandeminin ilk çıktığı zamanlarda sınırlarını kapatan ve tüm uçuşları iptal eden Rusya yeniden tüm uçuşları iptal etmeyi düşünüyor. 

TÜRKİYE GÜVENLİ OLMAYAN ÜLKELER LİSTESİNDE!

Eğer Rusya sadece Rusya Halk Sağlığı Kurumu'nun (Rospotrebnadzor) yayımladığı güvenli ülkeler listesindeki ülkelerle uçuşları devam ettirip diğerlerine kapatırsa Türkiye'de uçuşları iptal edilen ülkeler listesine girecek.

TEKLİF BAŞBAKANA SUNULDU

Konuyla ilgili icraata geçen Rusya parlamentosunun alt kanadı olan Duma'nın Milletvekili İvan Suharev, Başbakan Mihail Mişustin’e yeni korona virüs mutasyonu nedeniyle tüm ülkelerle uçuşların geçici olarak durdurulmasını teklif etti. Suharev'in Başbakan Mişustin’e yazdığı mektupta İngiltere ve başka ülkelerde korona virüsün yeni mutasyonunun bulunmasının ardından Lonra ile uçuşların durdurulduğunu hatırlattı. Suharev, mutasyona uğradığı açıklanan korona virüsün Rusya'da yayılmasını engellemek ve korona virüsle mücadeleyi sekteye uğratmamak için geçici olarak tüm ülkelerle hava yolu trafiğinin durdurulması olasılığını masaya yatırmasını istedi.

22 ARALIK'TA İNGİLTERE İLE UÇUŞLAR DURDURULDU

Korona virüsün mutasyona uğradığı haberleri üzerine Rusya, yeni tip korona virüsün ülkede yayılmasını engellemek için 22 Aralık'ta İngiltere ile olan uçuşlar bir haftalığına durdurmuştu. Bir haftanın sonunda Rusya'nın bu tarihi uzatması bekleniyor. Öte yandan ülkenin korona virüsle mücadelesini koordine eden Rusya Halk Sağlığı Kurumu'nun (Rospotrebnadzor), açıkladığı 'güvenli ülkeler' listesinde Türkiye yer almamıştı. Geçtiğimiz hafta açıklanan listede kriterlere uyan ülkeler şöyle: Tanzanya, Etiyopya ve Seyşeller.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com4.8 / 5 (232 votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.