Rusya Vizesi Kalkacak mı?

Sergey Lavrov & Mevlüt Çavuşoğlu

Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dış İşleri Bakanı Sergey Lavrov’un yakın zamanda bir araya gelerek kritik bir görüşme yapacağına dair medyada yer alan haberler, bu görüşmenin ana maddelerinin neler olacağı sorusunu da gündeme getirdi. Her iki bakanlıktan da yakın zamanda bir görüşme yapılacağı bilgisine doğrulama gelmedi. Ancak söz konusu görüşmenin gerçekleştirilmesi halinde Rusya vize uygulamasının da gündeme gelmesi bekleniyor.

Rusya’nın vizeyi kaldırma yönünde bir girişiminin olmadığı da biliniyor. Ancak bakanlığa yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Rusya Dış İşleri Bakanlığı tarafından Rusya vizesi uygulamasının kalkması kararı da alınabilir. Türkiye’den Rusya’ya gidecek olan turist sayısında belirgin bir artış olmasını beraberinde getirebilecek olan bu gelişmenin, Atsana bölgesinde yapılacağı tahmin edilen görüşmede gündeme gelmesi bekleniyor.

Bakanlıktan Açıklama Yok!

Rusya Vize Örneği

Rusya Vize Örneği

Görüşmenin yapılacağına dair bakanlıktan bir doğrulama açıklaması gelmediği için ne zaman yapılacağına dair net bir tarih de belirtilmedi. Tahmin söz konusu görüşmenin yılbaşına yakın bir zamanda yapılacağı yönünde. Bu tarihe kadar Rusya bölgesine giriş yapmak isteyenlerin Rusya vizesi için gereken belgeler hazırlıklarını tamamlayarak vize başvurusu yapmaya devam etmesi gerekiyor.

Rusya vizesinin kalktığı yönündeki söylentiler ise gerçeği yansıtmıyor. Halen çeşitli amaçlarla Rusya’ya giriş yapmak isteyenlerin Rusya vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Suriye konusunda kritik bir süreç yaşanması ve bu konuda Türkiye ile Rusya Dış İşleri Bakanlarının sıklıkla görüşmesi vize işlemlerinin de görüşüleceği umudunu doğuruyor.

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.