Rusya’ya vizesiz seyahat mi başlıyor?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, vizesiz seyahat talimatı verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümete yabancıların Rusya'ya vizesiz seyahatine izin verecek yeni öneriler hazırlaması talimatını verdi.

Putin, yabancıların turizm, iş ve eğitim amaçlı olduğu kadar spor ve kültürel etkinliklere katılım için de Rusya’ya gelmesi için çalışma yapılmasını istedi.

Verilen talimat hükümete, dışişleri ve içişleri bakanlıkları ile FSB'ye gönderildi. Konuyla ilgili 1 Haziran 2023 tarihine kadar bir rapor sunulması istendi.

DOST ÜLKELER İÇİN TALİMAT

Konuyla ilgili Putin ayrıca dost olarak kabul edilen ülkelerin vatandaşları için elektronik vizelerin yenilenmesi ve çok girişli turist vizelerinin süresinin artırılması talimatını da verdi.

Vizesiz seyahatin en iyi ihtimalle gelecek yaz ortasında uygulanabileceği belirtiliyor. Öte yandan dost ülke olarak Türkiye vatandaşlarının da bu kapsamda değerlendirileceği vurgulanıyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 3

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 3

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (235 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.