Rusya zorunlu tatili uzatacak mı?

Rusya'nın başkenti Moskova'da vaka ve can kayıplarındaki yüksek seyrin sürmesi nedeniyle resmi tatilin uzatılabileceği iddiaları üzerine, Kremlin'in ardından Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin de açıklama yaptı.

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin 8 Kasım pazartesi sabahı normal çalışma haftasının başlayacağını, tatilin uzatılmayacağını söyledi.

Kremlin sözcüsü Peskov da dün, "Moskova'da tatilin uzatılacağına dair dedikodulara itibar edilmemesini, resmi makamların açıklamasının beklenmesini" istemişti.

Sobyanin, 7 Kasım pazar gününün son tatil günü olduğunu hatırlatarak, "Moskova'da hastalığın dinamikleri stabilize oldu. Bu hem vaka sayısı hem de hastaneye yatış sayıları için geçerli. Bu durum, tatil günlerinin pazartesi gününden itibaren uzatılmayacağı anlamına geliyor" dedi.

Belediye başkanı, kentin normal hayatına hafta başında döneceğini, ancak daha önce kabul edilen kısıtlamaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Bu önlemler arasında 65 yaşı üstündeki Moskovalıların evde kalmaları, şirketlerin personelinin yüzde 30'unun uzaktan çalışması, müze ve tiyatrolara girişlerin kare kodla (QR kod ) yapılması var.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (196 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.