Sağlık Çalışanlarına Amerika Vizesi Daveti

Koronavirüs pandemisi krizinden etkilenenlerin sayısı dünya genelinde olduğu gibi Amerika’da da büyük bir hızla artış göstermeye devam ediyor. Artan vaka sayılarına karşı ciddi önlemler almaya gayret gösteren Amerika, yeni bir hamleyle sağlık sistemine düşen yükü hafifletmeyi amaçlıyor.

Vize Başvuru Yolu Açıldı

Amerika Dış İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada dünya genelinden tüm sağlık çalışanlarının Amerika’da koronavirüsle mücadele kapsamında hastanelerde görev almak için büyükelçilik veya konsolosluğa başvuru yapabilecekleri belirtiliyor. Başvuru yapacak kişilerin gerekli ve onaylı belgelere sahip olmaları ve şartları sağlamaları gerektiğine de vurgu yapılmaktadır. Amerika vize işlemleri için Marina Vize Merkezi profesyonel bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir.

Amerika Koronavirüs

Amerika’da Koronavirüsle Mücadelede Görev Almak İçin Vize Gereklilikleri

Koronavirüsle mücadele kapsamında Amerika’da görev almak isteyen sağlık çalışanlarının son günlerde “Amerika vize gerekiyor mu?” sorusunun cevabını aradıkları biliniyor. Amerika Dış İşleri Bakanlığı tarafından konuyla ilgili olarak oldukça genel bir açıklama yapıldığından dolayı birçok kişinin ikilem yaşadığı bilinmektedir. Konuya özetle bakacak olursak, koronavirüsle mücadele kapsamında Amerika’da sağlık çalışanı olarak görev alabilmek için önemli detaylar şu şekilde belirtiliyor;

  • Bu kapsamda sağlık çalışanı olarak Amerika vizesi alabilmek için öncelikle doğru vize türüne başvuru yapılması gerekiyor.
  • Yapılan resmi açıklamalara göre sağlık çalışanlarının H1-B veya J-1 çalışma vizelerine sahip olmaları gerekiyor.
  • Konsolosluk ve büyükelçiliklerin virüsten dolayı kapanmasından dolayı askıya alınan vizelerle ilgili işlemler için çağrı yapıldığı ve bunun yanı sıra sıfırdan vize başvurularının karşılık bulunup bulunmayacağı konusunda net bilgi bulunmuyor.
  • Yukarıda bahsedildiği gibi süreci başlamış ve pandemiden dolayı askıda kalanların e-mail yoluyla konsolosluk veya büyükelçiliklere başvuru yapabileceklerinin altı çiziliyor.
  • Konsolosluğun kapalı olmasına rağmen çalışanların incelemelere devam edeceği ve değerlendirme süresinin kısa süre içerisinde sonuçlandırılacağı ifade ediliyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.