Sahte vize merkezlerine paranızı kaptırmayın!

Korona virüs salgınının tüm dünyada tekrardan artışa geçmesiyle birlikte başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere birçok ülke geçici süreyle sınırlarını kapattı. Bu ülkelerden birisi ise Almanya...

Almanya Dışişleri Bakanlığı, korona virüs önlemleri kapsamında 'riskli ülkeler' listesinde olan Türkiye'den yapılacak başvuruları acil durumlar hariç kabul etmeyeceğini duyurdu. Durum böyle olunca vize merkezleri başvuruları askıya aldı. Ancak İzmir Alsancak'ta bulunan Almanya vize merkezinin vize almak isteyen müşterileri kabul ettiği iddia edildi. Vize merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Alman makamları, "Bizim böyle bir şubemiz yok. Sakın para vermeyin" açıklamasında bulundu. 

SAHTE VİZE MERKEZLERİNE PARANIZI KAPTIRMAYIN!

Korona virüs vaka ve ölüm sayıları tüm dünyada yeniden pik yaptı. Son artışlarla birlikte birçok ülke geçici süreyle sınırları kapatma ve vize vermeme kararı aldı. Acil şartlar dışında Türk vatandaşlarına vize vermeyen Almanya bir de 'ön başvuru şartı koydu. Durum böyleyken İzmir Alsancak'ta bir 'Almanya vize merkezi' faaliyete başladı. Bahsedilen büro ile anlaşmalarının olmadığını belirten Alman Büyükelçiliği ve Almanya Dışişleri Bakanlığı, “Vize vermiyoruz. Sadece bizim resmi İDATA kurumu buna yetkili. Orası yasa dışı. Kimseye para ödemeyin” açıklamasında bulundu.

"BİZ YARDIMCI OLUYORUZ, DANIŞMANLIK YAPIYORUZ"

Vize merkezinin faaliyetleri bilinmiyor. İddiaya göre Almanya vizesi için başvuran kişilere vize merkezi, “Biz yardımcı oluyoruz. Danışmanlık hizmeti veriyoruz. İş takibi yapıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulunuyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Alman Büyükelçiliği, “Seyahat kısıtlamaları nedeniyle sadece istisnai durumlarda kısa süreli vize başvuruları kabul edilmekte. Bu sadece İDATA isimli resmi vize başvuru merkezi üzerinden mümkün. Kendilerini İDATA temsilcisi diye tanıtıp dolandırıcılık yapanlar olabiliyor” ifadelerini kullandı.

ALMANYA İZMİR BAŞKONSOLOSLU'ĞUNDAN AÇIKLAMA!

Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu'nda Muavin Konsolos olarak görev yapan Regina von Ahn konuyla ilgili açıklama yaptı.  Yapılan işlemin dolandırıcılık olduğu ve firmanın vize konusunda yetkili olmadığını belirten Regina von Ahn, “İDATA ofisi Türkiye'de bulunun Alman dış temsilciliklerinin tek ve resmi vize başvuru kabul merkezidir. İDATA'nın bize verdiği bilgiye göre kendini İDATA partneri veya temsilcisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan şahıslar ve şirketler olabiliyormuş. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi dış hizmet şirketinin resmî internet sayfasında bulabilirsiniz. Başkonsolosluk dışındaki seyahat acentelerinin veya aracı şirketlerin vize bölümümüz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Başkonsolosluğumuz bu bağlamda vize süreci kapsamında vize başvuru işlem ücreti ve dış hizmet şirketi İDATA'nın koordinasyon ücreti dışında ayrıca bir ücretin çıkmadığını önemle vurgulamaktadır” ifadelerini kullandı.

SADECE ÖZEL ŞARTTA VE BİZDE

Almanya'ya vize başvurularının istisnai durumlar ve belli şartlar altında kabul edildiğini belirten Muavin Başkonsolos, “Güncel seyahat kısıtlamaları sebebiyle Federal Bölge'ye kısa süreli vize başvuruları iDATA tarafından bu aralar istisnai durumlarda ve bazı belli şartlar altında kabul edilmektedir. Uzun süreli ikamet için yapılan ulusal vize başvurularının kabulü de bazı vize kategorilerinde tekrar başlatılmıştır. Vize süreçleri ile ilgili güncel ve detaylı bilgiler Türkiye'deki üç Alman dış temsilciliklerinin ortak internet sayfasında mevcuttur” şeklinde konuştu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (246 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.