Salgında bulunulması gerekilen ülkeler listesi paylaşıldı!

ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, Covid-19 Direnç Listesi'ni yayınladı. Salgının başladığı günden beri belli aralıklarla farklı kriterlere göre dünyanın önde gelen 53 ülkesini sıralayan Bloomberg'in son listesinde Türkiye 19 sıra birden gerileyerek 46'ncı sırada yer aldı.

Covid-19 Direnç Listesi yayımlandı. ABD’nin önemli medya kuruluşlarından Bloomberg’in yaptığı listede salgının başladığı ilk günler ve belli aralıklar baz alınarak salgında bulunulması gereken ülkeler çıkartıldı. Türkiye listede büyük bir düşüş yaşadı. 19 basamak birden gerileyen Türkiye 46’ncı sıraya geriledi.


SİNGAPUR EN GÜVENLİ ÜLKELERDEN BİRİ OLDU

Dünyanın önemli medya kuruluşlarından birisi olan Bloomberg, ülkelerin koronavirüs salgınına karşı mücadelesini ve attıkları adımları değerlendirerek Covid-19 Direnç Listesi oluşturdu. Sıralamanın üst sıralarında aylarca yer alan Yeni Zelanda, son dönemde vakaların artmasıyla birlikte gerilirken, Singapur, en güvenli ülkelerden biri oldu. Sıralamada birinci sıraya çıkarak “Pandemi sırasında yaşanacak ülke” olan Singapur’un ardından Yeni Zelanda, Avustralya, İsrail ve Tayvan yer alıyor.

TÜRKİYE LİSTEDE 19 SIRA BİRDEN GERİLEDİ

Sıralamada Türkiye de yer alırken, bir önceki rapora göre 19 basamak gerilediği gözlemlendi. Sıralamada Türkiye 19 sıra geriye düşerken 53 ülke arasında 46’ncı oldu. Türkiye’nin özellikle son 1 ay içerisinde her 100.000 kişide vaka sayısının 1745 olduğuna dikkat çekilirken Türkiye, Peru, Meksika, İran, Kolombiya, Arjantin, Polonya ve Brezilya gibi ülkelerle birlikte son sıralarda yer aldı.

YENİ ZELANDA NÜFUSUNUN SADECE YÜZDE 2’Sİ AŞI OLDU

Singapur salgının başladığı dönemden beri aldığı sıkı önlemlerle bir başarı örneği olarak dikkat çekiyor. Nüfusunun beşte birine yetecek kadar aşı sahibi olan Singapur’da sıkı karantina uygulamaları ve sınırları kapatmanın etkisinin büyük olduğu görülüyor. Sert önlemlerle birlikte yerel vaka sayısının sıfıra yaklaştığı Singapur’da gündelik yaşamın da normale döndüğü belirtiliyor. Singapur’un nüfusunun yüzde 20’sine aşı yapıldığı belirtilirken Yeni Zelanda’da nüfusun sadece yüzde 2’sine aşı yapıldığı vurgulandı.

 Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com


4.8 / 5 (150 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.