Şampiyonlar Ligi Finali ve Formula 1 Türkiye’den alındı!

Türkiye’de binlerce kişinin beklediği Şampiyonlar Ligi Finali ve Formula 1 yarışı Türkiye’nin elinden alındı. 2021 yazı öncesi iki önemli organizasyon vaka sayıları nedeniyle başka ülkelere kaydırıldı.

Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadelesi ve vaka sayılarının Avrupalıları tatmin etmemesi ve İngiliz hükümetinin Türkiye'yi ‘kırmızı liste'ye almasının ardından iki büyük spor organizasyonu Türkiye’den alındı. Yüzbinlerce kişinin merakla beklediği ve ülkemize turist getirecek olan organizasyonların gitmesi hayal kırıklığına uğrattı. Bu organizasyonların ilke 29 Mayıs tarihinde oynanacak Şampiyonlar Ligi Finali’ydi. Bu final için yurt dışından binlerce taraftarın gelmesi bekleniyordu. İkinci büyük organizasyon ise 13 Haziran’da gerçekleşmesi planlanan Formula 1 Türkiye GP'siydi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ’NİN YENİ ADRESİ BELLİ OLDU

İngiliz yayın kuruluşu Sky Sports, 29 Mayıs'ta Manchester City ve Chelsea'nin İstanbul'da karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finalinin UEFA tarafından Porto'nun stadı Estadio do Dragao'ya alındığını duyurdu.

HAZİRANDA FORMULA 1 ARAÇLARI İSTANBUL’DA YARIŞMAYACAK

Formula 1'in yayıncı kuruluşu S Sport da Türkiye GP'sinin takvimden tamamen çıkarıldığını açıkladı. İngiliz hükümetinin kararına göre Türkiye'den İngiltere'ye giden herkesin 10 gün boyunca karantinada kalması gerekiyor. Bu durumdan binlerce kişi etkileneceği için, mevcut şartlarda iki organizasyonun da Türkiye'de gerçekleştirilmesi mümkün görünmüyordu. İki büyük organizasyonun Türkiye’den alınması binlerce vatandaşı ve otelciyi üzdü. Otelciler vaka sayılarının düşmesi ve organizasyonlar ile birlikte yüzbinlerce turistin Türkiye’ye gelmesini bekliyordu.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (231 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.