Senegal Vizesi İçin Uluslararası Aşı Karnesi Şartı

Batı Afrika’nın önemli ülkelerinden olan Senegal için Türk vatandaşlarından vize talep edilmektedir. Senegal vizesi için başvuru sürecinde başvuracak kişilerden aşı karnesi isteniyor. Afrika’nın birçok ülkesinde olduğu gibi Senegal de salgın hastalık tehlikesi altında kabul ediliyor.

Salgın hastalık tehlikesinden ziyaretçilerin korunabilmesi amacıyla aşı karnesi bulunmayan kişilere vize verilmemektedir. Ayrıca alınması istenilen aşı karnesinin uluslararası geçerliliğe sahip olması şartı aranıyor.

Uluslararası Aşı Karnesi Gereklilikleri

Uluslararası geçerliliğe sahip olan aşı karnesi konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Senegal seyahati öncesinde sarı humma aşısı yaptırılması gerekiyor.
  • Senegal salgın hastalıklar açısından riskli olarak kabul edilmektedir.
  • Aşı yapıldığına dair uluslararası aşı karnesi bulunmayan kişilerin seyahat etmesi mümkün değildir.
  • Sarı humma aşısı tüm havalimanlarında ve gümrüklerde yapılabilmektedir.
  • Sarı humma aşısının seyahatin en az 10 gün öncesinde yaptırılmış olması gerekiyor.

Vize sürecinde problem yaşamamak ve Senegal seyahati boyunca hastalık riski ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka bu aşının yaptırılmış olması gerekiyor. Senegal vize başvurusu için gerekli evrakları ve diğer vize detaylarını öğrenmek için Marina Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlar merak ettiğiniz tüm sorular hakkında sizlere bilgi verecektir. Aşağıda 7 gün 24 saat bilgi alabileceğiniz iletişim bilgileri yer alıyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 ( votes)
tursab
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.