Suudi Arabistan’dan Hac ve Umre açıklaması!

Dünyanın merak ettiği Hac ve Umre ibadeti ile ilgili olarak Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre bu yıl özel sağlık ve güvenlik koşullarında hacı adayları ibadetini gerçekleştirecek.

Dünya Müslümanları Hac ve Umre ibadeti ile ilgili olarak Suudi Arabistan’dan açıklama bekliyordu. Konu ile ilgili olarak Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bu yıl Haccın, hacıların sağlığı koruma altına alınarak, ibadetlerin kolaylıkla yapılmasının sağlanması gözetilerek, özel sağlık ve güvenlik koşullarına göre gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, Hac koşullarıyla ve önlemlerle ilgili ayrıntıların daha sonra paylaşılacağı bildirildi.

HAC İBADETİ YASAKLANACAK AÇIKLAMASI!

Öte yandan geçtiğimiz günlerde dünya ile paylaşılan haberde Suudi Arabistan'ın koronavirüs salgını nedeniyle diğer ülkelerden gelecek hacı adaylarına hac ibadetini yasaklamayı planladığı belirtilmişti. Suudi Arabistan, Kovid-19 salgını nedeniyle geçen yıl sadece ülke içinden ve sınırlı sayıda hacı adayını kabul etmişti. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar, her yıl kutsal kentler Mekke ve Medine'yi hac ibadeti için ziyaret ediyor. Kovid-19 salgınından önceki son hac olan 2019 yılında, yaklaşık 5 milyon kişi Suudi Arabistan'a giriş yapmıştı.

SIRBİSTAN VE MACARİSTAN İLE MASAYA OTURULDU

Türkiye, Sırbistan ve Macaristan ile seyahat kısıtlamasını kaldırmak için adımlarını attı. Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri Bakanı Petar Szijjarto ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakovic’le telefonda görüştü. Görüşmelerde, karşılıklı seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için aşı sertifikalarının tanınmasına yönelik ortak düzenlemeler yapılmasına ilişkin anlaşmaya varıldı. Koordinasyon, ülkelerin sağlık bakanlıklarınca yapılacak.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (249 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.