Suudi Arabistan’dan karantina kararı!

Suudi Arabistan, ülkelerine gelecek turistler için karantina uygulamasını kaldırdığını açıkladı. Ülkeden yapılan açıklamaya göre iki doz aşı olan veya koronavirüs olup geçiren kişiler karantinaya tabi olmayacak. Ancak bu karar Türkiye vatandaşları için geçerli değil. Suudi Arabistan karantina kararının Türk vatandaşları için geçerli olduğunu duyurdu.

Suudi Arabistan yönetimi 2021 yazı öncesinde önemli bir karar aldı. Ülke iki doz aşı olmuş ve koronavirüs hastalığını geçiren kişilerin karantina uygulanmadan ülkeyi gezebileceğini açıkladı. Bu açıklama ile birlikte Suudi Arabistan, turistlere kapılarını açmış oldu. Öte yandan Suudi Arabistan bu açıklamanın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olmadığını duyurdu. Ülke Türk vatandaşlarına karantina uygulamaya devam edecek.

SUUDİ ARABİSTAN TURİSTLERE KARANTİNAYI KALDIRDI

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için ABD, Hindistan, Birleşik Krallık’ın da dahil olduğu 20 ülkeden ziyaretçinin gelmesinin yasak olduğu belirtilirken Suudi Arabistan Sivil Havacılık Dairesi, 20 Mayıs’tan itibaren Suudi Arabistan vatandaşı olmayan ve ya aşı olmuş ya da Covid-19 atlatmış insanların karantinaya alınmayacağı belirtildi.

TÜRKİYE YASAĞI DEVAM EDİYOR!

Yapılan bir diğer açıklamada ise Suudi Arabistan vatandaşlarının aralarında Türkiye, Yemen, Suriye, Afganistan ve Hindistan gibi ülkelerin de olduğu 13 ülkeye Suudi Arabistan vatandaşlarının gitmesine uygulanan yasağın devam ettiği belirtildi.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (234 votes)
COPYRİGHT © 2005-2018 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.