Suudi Arabistan uluslararası uçuşlara yeniden başlıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle kapılarını kapatan ülkeler bir bir normale dönmeye devam ediyor. Bu ülkelerden birisi de Suudi Arabistan.

Koronavirüs ve mutant koronavirüs nedeniyle sınırlarını kapatma kararı alan ülkeler yaz sezonu öncesinde sınırlarını açmaya devam ediyor. Bu ülkelerden birisi de Suudi Arabistan…

SUUDİ ARABİSTAN ULUSLARARASI UÇUŞLARI YENİDEN BAŞLATIYOR!

Konu hakkında konuşan Suudi Arabistan Hava Yolları Müdür Yardımcısı Halid bin Abdulkadir Taş, ülkenin yarı resmi medya organlarından Ukaz Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Taş, uluslararası uçuşlara ilişkin bilgi verdi. Yaklaşık bir yıldır tam ve kısmi kapanmalar uygulayan Suudi Arabistan’ın 17 Mayıs itibariyle uluslararası uçuşları yeniden başlatacağını belirten Taş, turist sayısının artacağını açıkladı.

SUUDİ ARABİSTAN HAVA YOLLARI: BAVULLARINIZI HAZIRLADINIZ MI?

Suudi Arabistan Hava Yolları'nın da sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından "Bavullarınızı hazırladınız mı?" ifadesi paylaşıldı. Suudi Arabistan, Mart 2020'de Kovid-19 önlemleri kapsamında uluslararası uçuşları iptal etmiş, Eylül 2020'de 25 ülke ile karşılıklı uçuşların başladığı duyurulmuştu.

VİZE ALACAKLAR ŞİMDİDEN BAŞVURMALI

Suudi Arabistan, tatil için Türk vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ülke Türk vatandaşlarından Suudi Arabistan vizesi istiyor. Bu vizenin çıkması ise şu günlerde aksayabiliyor. Bu nedenle yaz tatilini Suudi Arabistan’da geçirmek için vize için Marina Vize Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA ARASINDA KARANTİNASIZ SEYAHAT BAŞLADI

Öte yandan Avustralya ve Yeni Zelanda'da yaşayanlar bugünden itibaren, karantinaya girmek zorunda kalmadan iki ülke arasında seyahat edebilecek. 2020 yılının Mart ayından bu yana iki ülke arası seyahatlerde karantina zorunluluğu bulunuyordu. Ancak iki ada ülkesi de kısıtlamaları sıkı tutarak vaka sayılarını düşürmeyi başardı. Bugün binlerce kişinin iki ülke arasında seyahat etmesi bekleniyor. Qantas, Jetstar ve Yeni Zelanda havayolları uçuş gerçekleştiriyor.

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31

Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31

Mail: [email protected]

Web: https://www.marinavize.com

4.8 / 5 (163 votes)
COPYRİGHT © 2005-2024 MARİNA TURİZM BİLİŞİM TERCÜMANLIK HİZMETLERİ TİC.LTD.ŞTİ. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. Gizlilik Sözleşmesi - Kullanıcı Sözleşmesi

MARİNAVİZE.COM SİTESİNDE YER ALAN TÜM METİN, RESİM VE İÇERİKLERİN TELİF HAKLARI MARİNA TURİZM'E AİTTİR. BASILI VEYA ELEKTRONİK BİR ORTAMDA İZİNSİZ KULLANILAMAZ VEYA KOPYALANAMAZ. İZİNSİZ KULLANAN KURUMLAR VE KİŞİLER HAKKINDA İLGİLİ MAKAMLAR NEZDİNDE İDARİ İŞLEMLER BAŞLATILACAKTIR.